Pytania i odpowiedzi » Zdrowie i uroda

Gdzie szukać pomysłów na makijaż ślubny?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Gdzie szukać pomysłów na makijaż ślubny?

Skorzystaj z następujących źródeł:

 

1. Media - szukaj porad i zbieraj zdjęcia zamieszczone w magazynach i w internecie. Poszukaj informacji o sztuczkach stosowanych przez wizażystów przy Twoim typie urody. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zdjęć:

  • Kolorystyka: kolor oczu, cery, włosów.
  • Kształt twarzy: okrągły, kwadratowy, owalny, itp.
  • Inne elementy: rozstaw oczu, szerokość czoła, wypukłość policzków, pełność ust, wielkość brody, itp.

Szukaj po prostu zdjęć z modelkami o typie urody podobnym do Twojego.

 

2. Koleżanki - mogą być dla ciebie znakomitym źródłem informacji. Być może w gronie znajomych znajdziesz osobę, która poleci Ci dobre kosmetyki lub pomoże w zrobieniu profesjonalnego makijażu. Jak wybrać taką osobę?

  • W jaki sposób dobiera makijaż i czy go róźnicuje stostownie do: okazji, pory dnia, roku, kolorystyki ubrań, koloru oczu, cery, włosów?
  • Jakich kosmetyków używa: Czy podkład nie ściera się? Czy twarz się nie świeci? Czy na powiekach nie robią się wałeczki z cieni? Czy pomadka nie znika po wypiciu filiżanki herbaty? Czy maskara nie kruszy się na policzki?

 

3. Pokazy makijażu - odwiedzaj sklepy kosmetyczne i sprawdzaj ogłoszenia na witrynach sklepów. Do takich miejsc są często zapraszani wizażyści z poszczególnych firm, którzy oferują darmowe robienie makijażu i dobór kolorystyki kosmetyków, co może być inspirującym doświadczeniem.

Kiedy masz już zebrane informacje na temat wymarzonego makijażu, przećwicz go kilka razy. Zwróć uwagę jak wygląda w świetle dziennym, sztucznym i przy świecach. Sprawdź jego trwałość? Po ilu godzinach wymaga korekty. Zobacz, czy pasuje do Twojej sukni ślubnej.

AG

Użytkownik:
Treść: