Pytania i odpowiedzi » Kwiaty i dekoracje

Jak udekorować kościół na ślub?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak udekorować kościół na ślub?

Dekoracje kościoła na ślub to jeden z najbadziej wdzięcznych tematów wśród ślubnych przygotowań. Choć najlepiej i najpewniej zostawić to profesjonalistom, niektóre Pary Młode decydują się same przystroić miejsce ceremonii. I również im to pięknie wychodzi!

 

Niezależnie, czy Ty wynajmujesz specjalną firmę dekoratorską, czy też samodzielnie zamierzasz wykonać tradycyjne ozdoby - mogą Ci się przydać poniższe pomysły!

 

 

 

Jak udekorować kościół na ślub, by stworzyć romantyczną atmosferę podczas ceremonii?

 

Jest kilka takich elementów, które niezawodnie budują wspaniały klimat podczas jakiejkolwiek uroczystości. Niektóre z nich sprawdzą się nawet na przyjęciu domowym! ;) Zobacz, które możesz sama wykorzystać albo podpowiedzieć ekipie dekorującej i w łatwy sposób zorganizuj piękny ślub swoich marzeń!

 

  • ŚWIECE, ŚWIECZNIKI, LATARENKI

Te w fantastyczny sposób kreują romantyczny klimat - gdzie tylko je zastosować! Ciepłe światło świec, tealightów zamkniętych w ozdobnych słoikach i świecznikach, czy ozdobne lampiony i latarenki potrafią zdziałać cuda nie tylko po zmroku - choć wtedy ich efekt jest najpełniejszy. Za pomocą kilkunastu lub kilkudziesięciu takich elementów - zależnie od wizji i wielkości kościoła - udekoruj ślubną alejkę, stawiając świeczki wzdłuż ławek.

 

Dekoracja kościoła na ślub świecami

 

 

  • WSTĘGI, SZARFY I KOKARDY

Wszelkie tkaniny, szczególnie gdy są delikatne, jak np. tiul, z samej swojej funkcji dekorują przestrzeń. Najczęstszym sposobem dekorowania kościoła na ślub za ich pomocą jest zawiązywanie kokardek na ławkach albo przywieszanie szarf do ławek, tworząc w ten sposób pełną uroku alejkę, którą Młodzi podążają do ołtarza.

 

Białe wstęgi w alejce ślubnej jako dekoracja kościoła na ślub

 

 

  • DYWAN

Również chętnie wybierany przez Pary Młode ze względu na to, że potęguje uroczysty charakter ślubu i dodaje mu jakby wykwintności. Dywan na ślub możesz wybrać w dowolnym kolorze, najczęściej spotyka się białe lub czerwone, ale niektórzy wybierają także te w innych barwach lub nawet z napisami. Wszystko zależy od Waszej fantazji i stylu, w jakim urządzacie ceremonię.

 

Dywan jako dekoracja kościoła na ślub

 

 

  • KWIATY

To z kolei podstawowy i najchętniej stosowany sposób dekoracji kościoła na ślub i nie tylko - kwiatowe kompozycje są naturalną i zawsze efektowną ozdobą każdego miejsca. Więcej inspiracji zobacz w dekoracjach kościoła na ślub z żywych kwiatów.

 

Dekoracja kościoła na ślub żywymi kwiatami

 

 

zdjęcia

Misia89
Najnowszy komentarz!
Myślę, że do kościółka to najlepiej kwiatki klasyczne w kolorze - białe, jakieś kremowe... Niedawno byłam na ślubie koleżanki z pracy i w kościele były białe kalie, bukiet ślubny też miała z kalii. Mama zawsze mówi, że to pogrzebowe kwiaty, ale widać używa się ich teraz na bardziej wesołe okazje i bardzo fajnie, bo są naprawdę ładne. Ale w sumie to mniej istotne jakiego gatunki kwiatki będą w użyciu - najważniejsze, żeby kompozycja była ładna i żeby młodym się podobało.
Użytkownik:
Treść: