Pytania i odpowiedzi » Zaproszenia i poligrafia

Jak uniknąć nieproszonych gości?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak uniknąć nieproszonych gości?

Zaproszenia na ślubPo pierwsze, zaadresuj zaproszenia imiennie. Zamiast pisać Anna Nowak z rodziną, napisz: Anna, Jan, Zosia i Jurek Nowakowie. Wtedy zaproszeni będą wiedzieć, że są (lub nie) zaproszeni z dziećmi i nie przyprowadzą ze sobą nieprzewidzianych osób.

Po drugie, przy potwierdzaniu obecności gości na weselu upewnij się, że dobrze się zrozumiałaś z zaproszonymi. Możesz zapytać: "W takim razie rezerwuję dla was 4 miejsca, tak?"

Po trzecie, mimo wszelkich starań może przytrafić Ci się nietaktowna osoba, która wprosi się na przyjęcie weselne lub przyprowadzi z sobą kogoś niezaproszonego. Lepiej wcześniej dowiedzieć się w lokalu czy w razie czego przygotowanie dodatkowego nakrycia będzie problemem i ile będzie Was to kosztować.

Jeśli osoba, która się wprasza robi to arogancko, nie chcesz wcale jej gościć i nie zależy Ci na dobrych stosunkach z tą osobą i jej rodziną, możesz zasugerować, że zapraszasz na toast i do zimnego bufetu, bo niestety nie jesteś w stanie w ostatniej chwili zorganizować dodatkowego nakrycia. Jeśli jednak zastosujesz dwie pierwsze rady, żaden niespodziewany gość nie powinien popsuć Wam uroczystości.

SH

Anonim
Najnowszy komentarz!
no właśnie
Użytkownik:
Treść: