Pytania i odpowiedzi » Ślub i wesele

Jak wygląda ślub w Indiach?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak wygląda ślub w Indiach?

Zastanawiałaś się kiedyś, jak wygląda ślub za granicą? Nie tylko ten piękny i bajeczny ślub na plaży, słońce uśmiecha się do Młodych podczas składania przysięgi, a ciepły wiatr pieszczotliwie muska ich zarumienione policzki...

 

Mam na myśli ten równie piękny i może nawet jeszcze bardziej bajeczny ślub w innej kulturze, w egzotycznym miejscu, którego zwyczaje mogą w równym stopniu urzekać, co zadziwiać.

 

Jeśli masz ochotę na taką ekscytującą podróż w nieznane - by stało się znane i być może zainspirowało Cię we własnych przygotowaniach do ślubu - zapraszam!

 

Odpowiemy sobie dziś na pytanie:

 

Jak wygląda ślub w Indiach?

 

  • Pary Młode kojarzone są nadal przez... własnych rodziców! To oni wybierają partnerów dla swoich dzieci i dokonują porozumienia. Wynika to z tego, że w kulturze indyjskiej ślub jest sprawą ściśle formalną i ze sprecyzowanym celem - służy zapewnieniu przetrwania całego społeczeństwa oraz, technicznie rzecz określając, reprodukcji. Przed ślubem jednak przyszli małżonkowie mają okazję się poznać i aby do ślubu doszło - muszą się wzajemnie zaakceptować.
  • Rozpoznawalne chyba na całym świecie są tatuaże z henny. Bardzo piękne i misternie wykonane, swoją drogą. To jeden ze zwyczajów, który stał się popularny w Indiach w XII wieku i trwa po dziś dzień! Wzory na dłoniach i stopach maluje się najczęściej henną w kolorze czerwonym, który ma zwiastować szczęście i pomyślność.

Dłonie Panny Młodej pomalowane henną - indyjski ślub

 

  • Już od wczesnego poranka w uroczysty dzień ślubu rozpoczynają się charakterystyczne rytuały.
  • Ceremonia zaślubin trwa w Indiach ponad 3 godziny.
  • Co może być zadziwiające, podczas ceremonii zaślubin zebrani, pięknie odziani goście mogą... rozmawiać ze sobą i korzystać z bufetu! - pewnie ze względu na tak długi czas uroczystości ;)
  • A sam ślub w Indiach - cała uroczystość i świętowanie - potrafi trwać nawet 5 dni!

 

A tutaj zobacz kilka podpowiedzi, jak zorganizować ślub w indyjskim stylu!

 

 

zdjęcia

Użytkownik:
Treść: