Pytania i odpowiedzi » Sale weselne i menu

Czy brać pod uwagę wegetarian?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czy brać pod uwagę wegetarian?

Nie macie takiego obowiązku, jeśli zapraszacie wielu gości trudno będzie zadbać o preferencje wszystkich, ale Wasi goście-wegetarianie z pewnością docenią gdy dacie im mozliwość wyboru dania bezmięsnego. Zwykle nie powoduje to dodatkowych kosztów - danie bezmięsne może być nawet tańsze niż danie główne serwowane pozostałym gościom. Jedyny kłopot polega na wcześniejszym ustaleniu komu co podać i powiadomieniu restauracji lub firmy cateringowej.   

 

Pytanie do gości najlepiej skierować w zaproszeniu na przyjęcie przy prośbie o potwierdzenie przybycia. Obsłudze sali weselnej należy też dać znać gdzie będą siedziały osoby, którym trzeba podać dania bezmięsne.

 

Jeśli wśród gości weselnych oprócz wegetarian są też osoby na diecie zdrowotnej można to uwzględnić wybierając danie bezmięsne, które będzie zarówno dietetyczne, czyli odpowiednie dla obu grup. Innym wyjściem jest zapewnienie gościom bufetu, w którym obok mięsa i wędlin znajdą się także sery i sałatki warzywne. Wtedy każdy, kto nie skorzystał z dania głównego będzie mógł najeść się przy bufecie.

 

Z pewnością miło Wam będzie obserwować jak wszyscy ze smakiem zajadają weselne potrawy, nikt nie czuje się pominięty i nie peszy innych biesiadników - bo trudno jeść spokojnie, gdy przypatruje nam się ktoś głodny.

SH

vege
nie jem miesa od ponad 7 lat i zawsze idac na wesele wczesniej pytalam czy nie bedzsie problemu z daniami bezmiesnymi. panstwo mlodzi zawsze szli mi na reke, ale niejednokrotnie juz podczas wesela musialam tlumaczyc kelnerce czemu rosol nie jest wegetarianski! jedzenie wege to nie tylko pierogi albo nalesniki! restauratorzy prosze was miejcie troche wyobrazni!
Agata
Moi rodzice mają restauracje w której odbywają się mniejsze wesela... niestety para młoda bardzo często zaponima o gościach wegetariańskich lub w ogóle nie wie ze takie osoby będą... kilka razy było tak, że w trakcie obsługi dowiadujemy się że ktoś nie je mięsa, ryb, itp i robimy na szybko coś co będzie smaczne i bez mięsa... więc proszę wybaczyć restauratorom monotonność dań :-) ale często za późno dostajemy infomację o preferencjach kulinarnych gości... i wtedy najbardziej dostępnymi składnikiami to te na naleśniki i pierogi....
Agata
Zapomniała dodać że większość mięsożerców poprostu nie wie co dobrego może zaproponować wegeteriańskiego.. Wegetarianki i Wegetarianie poproszę o jakieś smaczne i nieskąplikowane pomysły... "na szybko" i takie które można zaproponować w trakcie ustalania menu
MartaMarta
Najnowszy komentarz!
Też nie jem mięsa od kilku lat i na weselach osób bliższych nie było z tym problemu - zazwyczaj dostawałam jakiegoś bakłażana czy kotlety sojowe. Jeśli jednak byłam u kogoś kogo mniej znam (np ze znajomych mojego chłopaka lub dalszej rodziny) pytałam o menu wege przy potwierdzaniu zaproszenia. No i niestety czasem ktoś mówił "coś będzie" a potem siedziałam, nie powiem że głodna, ale najedzona też nie bardzo byłam. Raz moja koleżanka (też wege) zrobiła sobie kanapki na wesele ale na szczęście nie musiała z nich korzystać ;)
A teraz szukam sali na moje wesele i zawsze pytam o dania bezmięsne i oczywiście nie ma problemu, więc wszystko zależy od pary młodej i chęci dbania o wszystkich gości.
Użytkownik:
Treść: