Pytania i odpowiedzi » Przed ślubem

Czy warto organizować polter?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czy warto organizować polter?

Dla przypomnienia - zobacz tutaj co to jest polter. A jeśli pamiętasz, ale jeszcze się wahasz czy organizować polter, czy nie - mam dla Ciebie kilka za i przeciw, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji.

 

Polter - wady i zalety

 

- polter odbywa się zazwyczaj dzień przed ślubem - przesiadywanie gości w domu, gwar i hałas, kiedy może zechcesz położyć się wcześniej spać i wypocząć przed tym wielkim dniem - mogą utrudnić Ci regenerację i niezbędny relaks, by następnego dnia czuć się i wyglądać świetnie

- tłuczenie szkła na ganku robi sporo zamieszania oraz... bałaganu

 

+ można wspólnie spędzić czas i poświętować z bliskimi - szczególnie tymi, którzy nie zostali zaproszeni na wesele

+ pielęgnuje się w ten sposób ciekawą tradycję - o ile w naszej rodzinie taka tradycja była

+ nie trzeba niczego szczególnego szykować - ani zaproszeń, ani wystawnej kolacji (zazwyczaj wystarczą drobne przekąski)

+ jeśli wystawić dla przybywających gości skrzynki na tłuczone szkło - argument o bałaganie na ganku przestaje istnieć ;)

 

Wad wydaje się mniej, choć znam osoby mocno zniechęcone do tego zwyczaju. Zawsze to rzecz gustu i osobistych ustaleń między narzeczonymi. I jak, przekonał Cię polterowy zwyczaj?

Zniechęcona
Najnowszy komentarz!
Jakoś ten zwyczaj mnie nie przekonuje.
Kiedyś był skromny polter ciasto coś do picia i tyle
A teraz grile, muzyka, jedzenia tyle co na weselu.
Z moim ukochanym mamy postanowione, że nie zorganizujemy polrta a sąsiedzi niech sobie mówią co chcą. Nie będę nic robić pod ich dyktando.
Użytkownik:
Treść: