Pytania i odpowiedzi » Pan Młody

Jak dobrać koszulę ślubną?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak dobrać koszulę ślubną?

Wybór koszuli do ślubnego stroju Pana Młodego zalęży od następujących elementów:

Po pierwsze od stroju, jaki chcesz założyć na tą okazję. Masz do wyboru:

 

  • Żakiet - czyli ciemny męski strój, składający się z marynarki o długich połach, które są ukośnie ścięte, szarej kamizelki i sztuczkowych spodni. Do żakietu nosi się białą koszulę z łamanym kołnierzykiem oraz krawat lub fular.
  • Frak - uroczysty strój męski wieczorowy w kolorze czarnym składający się z marynarki o połach z przodu krótkich, a z tyłu długich, białej kamizelki i spodni z podwójnymi jedwabnymi lampasami. Do fraka nosi się koszulę ze sztywnym gorsem, sztywnymi mankietami i stojącym kołnierzykiem z zagiętymi rogami. Uzupełnieniem jest biała mucha (czarna mucha jest zarezerwowana dla kelnerów).
  • Smoking, czyli wieczorowy stój męski, składa się z marynarki o jedwabnych klapach, kamizelki (jeśli jest to smoking jednorzędowy) i spodni z cienkimi, jedwabnymi lampasami. Do smokingu zakładamy koszule z półsztywnym torsem, półsztywnymi mankietami i łamanym kołnierzykiem. Koszula może być gładka lub plisowana. Uzupełnieniem smokingu jest czarna mucha.
  • Garnitur, strój męski składający się z marynarki jedno- lub dwurzędowej, spodni i ewentualnie kamizelki (przy marynarce jednorzędowej). Do garnituru zakładamy najczęściej koszule z kołnierzykami standardowymi (tworzącymi kąt ostry) i włoskimi (tworzącymi kąt rozwarty).

 

Po drugie - od długości szyi.

  • Szyja długa - do niej najlepiej wyglądają kołnierzyki wysokie, wychodzące na szyję oraz stójki.
  • Szyja krótka - osoba o takiej szyi najlepiej wygląda w płaskich kołnierzykach.

 

Po trzecie - od kształtu twarzy

  • Twarz szczupła, pociągła - najlepiej wygląda w kołnierzykach typu włoskiego, czyli szerokich, rozchodzących się. Do takiej koszuli najbardziej pasuje szeroki krawat.
  • Twarz szeroka, okrągła lub kwadratowa - najlepiej wygląda w kołnierzykach standardowych lub w kołnierzykach ze spiczastymi rogami.

I jeszcze na koniec jedna uwaga: kołnierzyk przypinany w rogach guzikami przeznaczony jest wyłącznie do strojów sportowych.

AG

Użytkownik:
Treść: