Pytania i odpowiedzi » Etykieta i zwyczaje

Jak wygląda ceremonia krojenia tortu?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak wygląda ceremonia krojenia tortu?

Krojenie tortu to stary zwyczaj weselny, który symbolizuje pierwsze wspólne zadanie Młodej Pary. Jest to również świetna okazja do zrobienia nastrojowych zdjęć, dlatego warto poprosić obsługę sali o powiadomienie fotografa i kamerzysty przed rozpoczęciem tego rytuału. Godzina podawania tortu zmieniła się w ostatnich latach. Kiedyś tort był serwowany zaraz po oczepinach, ale obecnie Państwo Młodzi decydują się na wcześniejszą porę i nie bez powodu.

 

  • Po pierwsze: nie wszyscy goście zostają do tak późnej godziny. Osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży zazwyczaj wcześniej opuszczają salę weselną.
  • Po drugie: Państwo Młodzi są mniej zmęczeni i ładniej prezentują się na zdjęciach przed północą.
  • Po trzecie: po północy goście są zazwyczaj przejedzeni.

 

Wniesienie tortu jest poprzedzone wygaszeniem świateł w sali balowej i zapowiedzią przez wodzireja/lidera zespołu muzycznego. Państwo Młodzi podchodzą do tortu i stają przodem do wszystkich gości. Pan Młody kładzie swoją prawą dłoń na prawej dłoni Panny Młodej i razem odkrawają mały kawałek tortu. Następnie Pan Młody daje Pannie Młodej pierwszy kawałek, a Panna Młoda częstuje drugim kawałkiem swojego Małżonka. Młoda Para kroi kilka kolejnych kawałków dla swoich gości. Zadanie to może kontynuować obsługa sali.

AG

Anonim
Wydaje mi sie, ze ladnym gestem jest poczestowanie rodzicow i swiadkow tortem przez Mlodych
hbs
ciekawym pomysłem jest podawanie plastrów tortu na andrucie - nie ma kłopotu, gdzie postawić talerzyk (gdy wszyscy chodzą po tort i z powrotem), bo się go po prostu zjada :)
Fiołek
Najnowszy komentarz!
Ciekawym pomysłem jest, gdy po tym, jak młodzi poczęstują tortem siebie nawzajem, zaniosą kawałek każde swojej teściowej :)
Użytkownik:
Treść: