Porady i pomysły » Zdrowie i uroda

Zadbaj o dłonie przed ślubem

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Zadbaj o dłonie przed ślubem

Dłonie nowożeńcówTwoja dłoń z obrączką znajdzie się na wielu ślubnych zdjęciach. Warto wcześniej zadbać o to, żeby dłonie wyglądały ładnie i zdrowo.

Unikaj detergentów: płynu do naczyń, proszku do prania i środków czyszczących. Jeśli musisz ich użyć, chroń dłonie lateksowymi rękawiczkami. 

Unikaj gwałtownych zmian temperatury: w zimie noś rękawiczki, nie myj dłoni zbyt ciepłą lub zbyt zimną wodą, nie susz suszrką.

Zrezygnuj z malowania paznokci. Pozwól im odpocząć od lakieru, podkładu, czy utwardzacza. Na noc używaj płynnej odżywki do paznokci z olejem rycynowym, którą wciera się bezpośrednio w płytkę.

Skróć paznokcie, to pozwoli im się wzmocnić i zregenerować. Nie obcinaj ich jednak, ale opiłuj delikatnym, niemetalowym pilnikiem.  

Odżyw paznokcie od wewnątrz: zapytaj w aptece o preparaty witaminowe wzmacniające paznokcie.  

Na noc zastosuj na dłonie maseczkę z grubej warstwy kremu odżywczego do rąk. Rozetrzyj go na dłoniach i załóż bawełniane rękawiczki kosmetyczne. Rano, po zdjęciu rękawiczej dłonie będą o wiele gładsze.

Możesz wybielić dłonie nakładając na nie plasterki lub skórki z ogórka.

Jeśli do ślubu pozostało niewiele czasu, skorzystaj z usług salonu kosmetycznego. Większość salonów ma w ofercie zabiegi pielęgnacyjne i upiększjące, które w krótkim czasie poprawią wygląd dłoni i paznokci.

SH

Użytkownik:
Treść: