Porady i pomysły » Kwiaty i dekoracje

Dekoracje kościoła na ślub z żywych kwiatów

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Dekoracje kościoła na ślub z żywych kwiatów

Piękne i eleganckie kwiatowe dekoracje kościoła na ślub - to to, co Pary Młode kochają najbardziej ;) Sposobów dekorowania przestrzeni, gdzie odbywa się ceremonia zaślubin, jest bardzo wiele. Sztuką jest tak wykreować całą aranżację, by podkreślić doniosłą chwilę, jej odświętny charakter, a jednocześnie by nie było w tym przesady ani braku spójności. Tym zajmują się przede wszystkim fachowcy, ale możesz im wskazać, jaki kierunek i jaki rodzaj inspiracji Cię interesuje.

 

Jeśli szukasz więc pomysłów na wykorzystanie kwiatów w ślubnych dekoracjach - zobacz koniecznie...

 

...najpopularniejsze dekoracje kościoła na ślub z żywych kwiatów!

 

  • POJEDYNCZE KWIATY I BUKIETY

Zdecydowanie wiodą prym wśród wszelkich dekoracji, nie tylko tych kwiatowych - piękne wiązanki, kolorowe bukiety czy pojedyncze łodyżki zwieńczone delikatnymi pąkami... Dekoracje kwiatowe kościoła stosuje się nie tylko w przypadku ślubu, ale praktycznie każdej innej uroczystości - i tej prywatnej, np. na msze rocznicowe, i tej ogólnej, np. Wielkanoc. W kościele znajduje się bardzo dużo miejsc, gdzie taką wdzięczną naturalną ozdobę można umieścić. Najczęściej przyozdabia się ławki i alejkę prowadzącą do ołtarza oraz sam ołtarz.

 

Kwiatowe dekoracje na ślub w kościele

 

  • PŁATKI KWIATÓW

To pełen uroku zwyczaj, który kreuje niezwykle romantyczną atmosferę podczas ceremonii zaślubin! Płatki kwiatów sypane od wejścia do kościoła aż pod ołtarz tworzą piękną drogę. Nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także można im przypisać znaczenie symboliczne - w końcu Młodzi kroczą drogą usłaną różami (czy innym pięknym kwieciem ;)), by rozpocząć wspólnie nowy etap w ich życiu.

 

Alejka ślubna usypana płatkami kwiatów

 

  • KWIATOWE PERGOLE

To już nieco bardziej okazałe dekoracje kwiatowe na ślub w kościele, nie wszystkie kwiaciarnie mają możliwość wypożyczenia czy przygotowania takiej - ale warto się postarać, bo efekt jest niesamowity! Kwiatowe pergole na ślub stosuje się zresztą nie tylko w kościołach, ale także w plenerze czy w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie odbywa się uroczystość. Często także są wystawiane przed salą weselną, a pięknym zwyczajem jest przejście pod nią nowo poślubionych małżonków.

 

Kwiatowa pergola na ślub w plenerze

 

Zobacz też jak udekorować kościół na ślub innymi sposobami!

 

zdjęcia

Gamerka
No i super https://www.gamesboard.pl
gamerka
Najnowszy komentarz!
Hmm [url=https://www.gamesboard.pl]https://www.gamesboard.pl[/url]
Użytkownik:
Treść: