Porady i pomysły » Zaproszenia i poligrafia

Wybór ślubnych zaproszeń

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Wybór ślubnych zaproszeń

Zaproszenie na ślub i wesele Na Twojej dłoni pojawiła się nowa ozdoba - pierścionek zaręczynowy. Już ustaliliście wstępnie datę ślubu i jesteście w trakcie zbierania opinii o restauracjach organizujących przyjęcia ślubne. Wśród licznych spraw i formalności, które trzeba załatwić, jedną z przyjemniejszych jest wybór zaproszeń ślubnych.

Bez względu na to, czy planujecie małą, rodzinną uroczystość, czy też duże, huczne przyjęcie, zaproszenia powinny odzwierciedlać wyjątkowość tego dnia. Dla wielu bowiem gości, Wasze zaproszenie będzie częścią rodzinnego albumu i miłą pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Przy wyborze zaproszeń warto wziąć pod uwagę nie tylko własny styl, ale również miejsce ślubu, porę roku, tematykę, kraj pochodzenia Państwa Młodych i tradycje kultywowane w rodzinie. Zaproszenia w klasycznym stylu to po prostu wydrukowany tekst na białym lub kremowym papierze bez dodatkowych ozdób. Wśród mniej formalnych zaproszeń są kartki z nadrukowanym obrazkiem lub przyozdobione ślubnymi motywami takimi jak: kwiaty, obrączki, serca, itp. Dla osób, które chciałyby jeszcze bardziej spersonalizować swoje zaproszenia ciekawą opcją są zaproszenia z naklejonym zdjęciem Młodej Pary. Mogą to być zdjęcia zrobione w sepii w profesjonalnym studiu fotograficznym wraz z wykaligrafowanym tekstem zaproszenia.

Osoby obdarzone talentem artystycznym mogą spróbować własnych sił w przygotowaniu własnoręcznych zaproszeń. Nie zawsze jest to tańsza alternatywa dla zaproszeń gotowych, ale praca nad takim zaproszeniami może sprawić wiele radości, nie wspominając o gwarancji ich niepowtarzalności.

AG

Betti80
Zaproszenia ślubne robione samodzielnie są napewno wyjątkowe, ale w natłoku wszystkich spraw do załatwienia przed weselem jest to praktycznie nie realne. W większości przypadków trzeba skorzystać z jakiejś drukarni zaproszeń. Przejrzałam setki wzorów i kilkanaście ofert, niedawno odebrałam zaproszenia i jesteśmy bardzo zadowoleni, także te zaproszenia ślubne są ok.
dorotka_m
Ja nie mogę się zdecydować...
nina16
moja siostra robiła zaproszenia ślubne dla koleżanki, cudne wyszły!!
LenaN.
A ja jednak będę sama robić:) Tylko zacznę wcześnie:)
anabullfinch
Najnowszy komentarz!
Też bym chciała zrobić sama, ale w ogóle nie mam talentu plastycznego ;/ Wole zamówić, przynajmniej będę mieć pewność, że są wykonane starannie. Całe wesele staramy się robić jak najbardziej eleganckie, minimalistyczne, bez zbędnego przepychu i wyszukanych dekoracji, i takich też zaproszeń szukaliśmy. Chyba najbardziej podoba nam się taki prosty komplet http://www.zapi.pl/komplety-zaproszen/39-komplet-zaproszen-slubnych-kp-01.html, co o nim myślicie?
Użytkownik:
Treść: