Porady i pomysły » Zaproszenia i poligrafia

Oryginalne zaproszenia

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Oryginalne zaproszenia

Jeśli chcecie, żeby Wasze ślubne zaproszenia zapadły gościom na długo w pamięć, skorzystajcie z jednego z oryginalnych pomysłów.

Rozkładanki

Pamiętacie z dzieciństwa książki, które między stronami skrywały przestrzenne papierowe ilustracje, rozkładające się przy otwarciu? Zaproszenia - rozkładanki oparte są na tym samym pomyśle. Po otwarciu zaproszenia Waszych gości zaskoczy efektowna papierowa konstrukcja.

Tutaj zobaczycie jak może wyglądać takie zaproszenie.  

Stara fotografia

Coś dla miłośników stylu retro. Pamiętacie zdjęcia waszych prababć i pradziadków? Wasze zaproszenie może zdobić fotgrafia w stylu retro: wystarczy zrobić wspólny portret na jasnym tle. Jeśli nie macie jeszcze ślubnych storojów to najlepiej kadrować od ramion w górę. Mężczyzna może być w garniturze, a kobieta np. w jasnym szalu dookoła ramion - reszty nie będzie widać. Do obróbki zdjęcia możemy użyć darmowego programu Picasa. Wygląd retro nadadzą zdjęciu efekty: sepia i nieostrość.

Szkic

Zamiast fotografii na zaproszeniu możecie umieścić szkic. Zdjęcie na szkic pomoże Wam przerobić darmowy program Photo to Sketch.

Miłe wspomnienia

Czy pisaliście do siebie miłosne liściki albo pocztówki z wakacji? Wasze pisane odręcznie listy moża zeskanować i zrobić z nich tło zaproszeń. Do obróbki zeskanowanych listów, możecie użyć darmowego programu graficznego, na przykład GIMP. Najpierw wybierzcie fragment listu, który chcecie wykorzystać, resztę usuńcie. Potem wystarczy zmniejszyć kontrast, ujednolicić kolorystykę i obrócić nasze tło, tak żeby tekst biegł na przykład po skosie.

Wspólne zainteresowania

Jeśli łączy Was nie tylko miłość, ale też wspólne zainteresowania, możecie się tym pochwalić w zaproszeniach. Zaproszenie na ślub pary nauczycielskiej może przypominać kartkę ze szkolnego zeszytu, miłośnicy jazdy konnej mogą wybrać zaproszenie w kształcie podkowy, kinomani - przypominające bilety do kina, i tak dalej.

W każdym z tych przypadków treść zaproszenia powinna współgrać z jego szatą graficzną.

SH

KaśkaB
Ciekawe pomysły, na pewno warto zrobić oryginalne zaproszenia, właśnie zbieramy pomysły na swoje (ślub w październiku). Ludzie! - Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to z chęcią się z nimi zapoznam. Kilka ciekawych pomysłów na zaproszenia ślubne znalazłam też tu.
qaroli_na
Ciekawym pomysłem jest aranżacja zaproszenia na bilet do teatru, albo kina. W treści zaproszenia, jako odtwórcy głównych ról naturalnie będą młodzi. reżyserem: samo życie! Praktycznie każda mniejsza firma drukarska wykona najprostsze "zaproszenia-bilety". Ja zamawiałam takie dla przyjaciółki i płaciłam niecałe 2 złote za jedną sztukę. Efekt-piorunujący!
elabarbara
Najnowszy komentarz!
Ja znalazłam sklep z zaproszeniami i tu właśnie będę zamawiać - https://www.zapi.pl/ tylko zastanawiam się białe czy kolorowe. Chociaż moja rodzina wolą białe wiec chyba i ja na takie się zdecyduję już. I nawet skuszę się też na kupno dekoracji innych bardzo się przydadzą.
Użytkownik:
Treść: