Porady i pomysły » Wieczór panieński

Hawajski wieczór panieński

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Hawajski wieczór panieński

Aloha!

Hawaje to wyspy niezwykłych kwiatów, egzotycznych owoców i roztańczonych ludzi. Tak więc Twój wieczór panieński powinien być bardzo kolorowy, mocno owocowy i przede wszystkim kompletnie roztańczony.

Dekoracje
Przygotowania rozpocznij od wyszukania dekoracji. Hawaje kojarzą się z następującymi barwami: turkusową barwą morza, żółto-pomarańczową barwą kwiatów i piasku, seledynem wiecznie zielonych lasów.

Pomieszczenie, w którym odbędzie się wieczór panieński podziel na tematyczne strefy: morze, plażę i pas roślinności. Do wypełnienia tych przestrzeni barwą użyj kolorowych materiałów takich jak: organza, tiul, fizelina i bibuła. Przykładowe ceny z serwisu aukcyjnego: organza (9 m x 40 cm) = 15 zł, bibuła (rolka) = 1 zł. Stoły i miejsca, gdzie będą serwowane drinki można przykryć kolorową fizeliną: rolka (10 m x 50 cm) = 11 zł.

Niezbędnym elementem dekoracji są palmy. Warto przygotować chociaż kilka rysunków palm używając zwykłego papieru pakowego. W tym celu kup kilka arkuszy takiego papieru (najczęściej są sprzedawane w sklepach papierniczych w arkuszach o rozmiarach 100x130 cm), narysuj na nim palmę (możesz również odzwzorować następujący rysunek palmy) i wytnij. Liście palmy można pomalować farbami na zielono, ale nie jest to konieczne. Tak przygotowane dekoracje będzie można przykleić do ścian. Efekt wzmocnią światła padające od dołu. Można też przy kosztowniejszej wersji kupić nadmuchiwane, prawie 2 metrowe palmy. Ale to już wydatek rzędu 50 zł za sztukę.

Nie może również zabraknąć kolorowych girland, które możesz zrobić sama korzystając z domowego przepisu na girlandy z papieru lub nawlekając zakupione wcześniej sztuczne kwiaty na nitkę. Opcją jest również zakup w internecie już za ok. 5 zł za gotowych naszyjników.

Zadbaj o to, aby w pokoju ustawić intensywnie pachnące, żywe kwiaty. Mogą to być przykładowo: gałązki jaśminu, bzu, lipy, hiacynty, konwalie, lilie, groszek pachnący, maciejka, lawenda oraz rozkrojone owoce np. pomarańcze, mandarynki, cytryny, truskawki. Pomieszczenie powinno być po prostu nasączone kwiatowo-owocowymi aromatami tak charakterystycznymi dla tej gorącej wyspy.
Warto pomyśleć o przyjaznym oświetleniu. Górne światło daje mało ciekawy efekt. Lepiej zapalić boczne lampki i świeczki (zamiast w tradycyjnych świecznikach, możesz je umieścić w wydrążonych połówkach pomarańczy lub w muszelkach).

 

Strój
Czas na skompletowanie stroju. Zestaw hawajskiej tancerki składa się bikini (lub topu) oraz z krótkiej, kwiecistej spódniczki (może też być chusta owinięta wokół bioder). Całość uzupełniamy girlandami założonymi na nadgarstki i szyję. Zamiast ozdoby na szyi, możesz użyć girlandy jako opaski na głowę lub po prostu wpiąć we włosy duży kwiat i pióra. W sklepach znajdują się gotowe zestawy za około 35 zł.

Muzyka
Jeśli chodzi o muzykę hawajską to próbkę twórczości z tego regionu można znaleźć na stronie Kaanapali Beach Hotel (pliki mp3 znajdują się na dole strony, tuż obok okładek płyt CD). Znanym artystą hawajskim był również Israel Kamakawiwo'ole. Wykonał on m.in. słynny przebój "Somewhere Over the Rainbow". Na wieczór panieński warto również przygotować muzykę w stylu reggae i samba.

Potrawy i drinki
Nie może również zabraknąć stołów zastawionych hawajskimi potrawami. Potrawy te możesz przygotować sama, jednak najlepiej zaprosić uczestniczki imprezy do przygotowywania części potraw. Mogą to być następujące potrawy:

 

Pamiętaj o dużej ilości surowych owoców lub owoców podanych w formie sałatki owocowej (pokrojone owoce zalane adwokatem w połówce wydrążonego arbuza).

Wśród alkoholi powinny się znaleźć: Malibu, Biały Rum, Likier Kokosowy i Tequila. Można z nich przyrządzić przeróżne drinki dodając skondensowane mleko, sok ananasowy, sok pomarańczowy, mleczko kokosowe, sok z grejpfruta. Oto propozycje drinków:

 

Hawajski long drink
40 ml białego rumu
łyżka likieru kokosowego
1 łyżka soku z grejpfruta
2 łyżki soku z ananasa
woda mineralna gazowana

Wszystkie składniki oprócz wody wymieszać, wlać do wysokiej szklanki i uzupełnić wodą wedle potrzeby. Można udekorować kawałkami ananasa, listkiem mięty, czereśnią z syropu.

Niebieskie Hawaje
40 ml białego rumu
50 ml soku ananasowego
50 ml likieru kokosowego
10 ml śmietanki

Wymieszać w shakerze. Przelać do szklanki wypełnionej pokruszonym lodem.

Inne drinki, które warto wypróbować to:

Margarita, Tequili Sunrise i Pina Colada.

Party
Wszystkich przychodzących gości należy powitać włożeniem lei (girlandy) na szyję. Następnie zaprosić do wspólnego gotowania, albo do zabawy.

Propozycje zabaw-konkursów:

  • Konkurs na najlepszego drinka.
  • Konkurs na wykonanie najzabawniejszego masażu ramion.
  • Konkurs na najlepiej wykonany taniec hawajski hula.
  • Konkurs na najszybsze płynne powiedzenie hawajskiego przysłowia: "I KU A HELE MAI I KA 'AINA, HE HALE, HE 'AI, HE I'AI NOU, NOU KA 'AINA" co znaczy: "Jeśli chcesz odwiedzić moją ziemię, czeka na Ciebie dom, poi i ryba. Niech będzie to Twoja ziemia".
  • Konkurs na wykonanie najdłuższej girlandy na czas (potrzebne będą do tego sztuczne kwiaty, igły i nitki).
  • Konkurs na puszczenie największej bańki mydlanej.
  • Konkurs na najładniejsze wyrzeźbienie owocu pomarańczy lub arbuza.
  • Konkurs na przechodzenie pod girlandą opuszczaną coraz niżej.
  • Konkurs-pantomima na odgadnięcie tytułu filmu wykonanego przez osobę tańczącą jednocześnie taniec hula.
  • Konkurs na odgadnięcie składników drinka po zapachu lub po spróbowaniu (można ograniczyć ilość składników).

A kiedy wszyskie dziewczyny się zmęczą można puścić stary film z Elvisem Presleyem pod tytułem "Blue Hawaii" czyli "Błękitne Hawaje" i jego tytułową piosenką "Blue Hawaii".


Mahalo (Dziękuję).

Aloha.

AG

tina
Już zapragnęłam!!!!!!
Ilona
Najnowszy komentarz!
wieczór panieński w hawajskim stylu bomba xD
Użytkownik:
Treść: