Porady i pomysły » Wieczór panieński

Alfabetyczny wieczór panieński

4 (1 opinie)
Twoja ocena:
Alfabetyczny wieczór panieński

Alfabetyczny wieczór panieński
Planujecie urządzić swojej koleżance fajny i niezapomniany wieczór panieński, a brakuje Wam motywu przewodniego imprezy? Może warto zastanowić się "alfabetycznym wieczorem panieńskim". Jak sama nazwa wskazuje wieczór ten opiera swoją koncepcję na alfabecie. Na początku przyporządkowujemy każdej z uczestniczek zabawy określoną literę alfabetu (dla wygody pomijamy polskie czcionki i litery x, y, v). Jeśli okaże się, że jest więcej gości niż liter alfabetu, możemy kilka liter zdublować.

 

Zaproszenia i prezenty
Zaproszenia można zrobić na dużych literach wyciętych z ozdobnego kartonu lub udekorować kartki różnokolorowymi literami alfabetu. W środku oprócz informacji odnośnie dnia i godziny spotkania dopiszcie literę przyporządkowaną do danej osoby. Na taką właśnie literę powinien się zaczynać prezent od tej osoby. Tak więc uczestniczka zabawy, która wylosuje literę P może kupić przyszłej Pannie Młodej: pilnik, pomadkę, pończochy, poradnik, pas do pończoch, itp. Aby nie było nieporozumień umówcie się wcześniej odnośnie ceny prezentów. Zanim podarunek zostanie odpakowany, warto urządzić Pannie Młodej pierwszą zabawę, czyli zgadywanie co jest w środku na podstawie pierwszej litery i kształtu opakowania.

 

Dekoracje i strój
Dekoracje na alfabetyczny wieczór panieński są bardzo tanie i proste. Można je zrobić ze starych gazet i magazynów poprzez wycięcie z kolorowych kartek dużych liter alfabetu. Litery podwieszamy na niciach rozpiętych pod sufitem oraz dekorujemy nimi ściany. Alternatywą do wycinania liter jest ich namalowanie lub wydrukowanie na papierze (można wykorzystać do tego kartki zadrukowane z jednej strony). Kolejnym pomysłem jest zakup balonów z kształcie rurek, z których tworzymy dowolne kształty np. litery.

Na alfabetycznym wieczorze panieńskim można wystąpić w topach i koszulkach z napisami. Innym rozwiązaniem jest narysowanie na ubraniach liter alfabetu farbami do tkanin.

 

Potrawy
Alfabetycznego motywu nie może zabraknąć podczas serwowania przekąsek. Tak więc na przystawkę można podać "Awokado z tuńczykiem", "Brokuły z fetą i kukurydzą", "Chleb czosnkowy z bazylią" itp. Można się też umówić, aby każda z uczestniczek zabawy przyniosła coś do jedzenia lub picia na daną literę. Warto wcześniej ustalić o jaką kategorię produktów chodzi - czy będą to sałatki, słodkości, alkohole, czy też przystawki. Dla przykładu osoba z przydzieloną literą S może przynieść do wyboru: szarlotkę, szampana, sery pleśniowe, salceson, smalec ze skwarkami, sok, itp.

Literami alfabetu można również przyozdobić potrawy. Wystarczy do tego butelka ketchupu, majonezu lub kilka warzyw (np. szczypiorku, marchewki, ogórków). Jeśli serwujemy własnoręcznie pieczone ciasteczka, pamiętajmy aby je wyciąć z alfabetycznych foremek.

 

Zabawy
Oto propozycje zabaw, które można zorganizować:

  • Przyszła Panna Młoda opisuje wady i zalety swojego przyszłego męża od A do Z, np.: Ambitny, Bałaganiarz, Czarujący, Dobry, Ekstrawertyk, itp.
  • Uczestniczki zabawy siadają z kartkami i długopisami przy stole. Każda z nich pisze na górze swojej kartki jedno zdanie, zagina kartkę od góry tak, aby to zdanie nie było widoczne oprócz ostatniego wyrazu napisanego w nowej linijce. Następnie kartkę podaje osobie siedzącej obok. I znowu każdy pisze nowe zdanie nawiązujące do ostatniego wyrazu i podaje po zagięciu kartki dalej. Na koniec teksty odczytujemy. Można wybrać temat takiego opowiadania np. "Dzień z życia idealnej żony", "Dzień z życia idealnego męża", "Jak będzie wyglądał typowy dzień Młodej Pary za dziesięć lat", itp.
  • Gra w scrabble, ale zamiast standardowych wyrazów można układać nazwy rzeczy oraz czynności związanych ze ślubem i stanem małżeńskim.
  • Można Pannie Młodej dać zadanie wyrzeźbienia małżeńskiego monogramu w ziemniaku.
  • Panna Młoda po kolei zgaduje nazwy przypraw od A do Z po ich powąchaniu lub spróbowaniu np. Anyżek, Bułka tarta, Chili, Dynia, Estragon, itp. Z przypraw, których nie zgadła robi się na koniec koktail, który powinna wypić.
  • Uczestniczki zabawy tworzą listę od A do Z:
    • rzeczy, których nie może zabraknąć w dobrym małżeństwie, np. Akceptacji, Buziaków, Czułości, Dziękowania, itp.
    • czynności, które powinna umieć młoda żona, np. Akceptować (np. hobby męża), Brać (np. pieniądze od męża), Cerować, Dokazywać, Egzekwować (np. obietnice męża), itp.
    • rzeczy, które powinna dostać od męża Panna Młoda z uzasadnieniem, np. Aston Martina (aby mogła odbierać dzieci ze szkoły), Biżuterię (aby mogła chodzić na romantyczne kolacje z mężem), Chochlę (aby miała czym przegonić męża jak jej będzie przeszkadzał), Długopis (aby miała czym robić listę zakupów dla męża), itp.

Na koniec można jeszcze przepytać Pannę Młodą z alfabetu mówionego od końca.
AG

Magdalena
Bardzo fajny pomysł, moja siostra-świadkowa i ja wykorzystamy go za trzy tygodnie :)
imysz
Najnowszy komentarz!
Polecam pomysły ze strony
Właśnie z tamtąd ściągnęlam pomysł na mprezę na mojej najlepszej przyjaciółki... Było doslownie ogniscie!
Użytkownik:
Treść: