Porady i pomysły » Różności

Zamiast kwiatów

4 (1 opinie)
Twoja ocena:
Zamiast kwiatów

W dniu ślubu będziecie najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Może warto się tym szczęściem podzielić i dzięki temu, choć to brzmi jak paradoks, jeszcze je pomnożyć. Coraz więcej młodych par decyduje się poprosić swoich gości, żeby zamiast kwiatów przekazali pieniądze lub dary na jakiś szczytny cel, na przykład pomoc dla dzieci z domów dziecka, bezdomnych zwierząt lub niepełnosprawnych.

 

Dlaczego warto?

Piękne i często kosztowne kwiaty będą Was cieszyć tylko kilka dni, a może nie będą Was cieszyć wcale jeśli nie macie dużego domu i tuzina wazonów. Wdzięczność kogoś, kto otrzyma od Was pomoc będzie trwalszym i piękniejszym prezentem. Sporo organizacji charytatywnych za pomoc dziękuje na piśmie - to będzie pamiątka na lata, którą można też pokazać gościom, żeby czuli, że mieli swój udział w tym szlachetnym uczynku. Pomyśl: jeżeli będziecie gościć 50 osób, z których każda na bukiet dla Was przeznaczyłaby 20 zł, to możesz przekazać na szczytny cel aż 1000 zł - to na przykład 400 obiadów wydawanych dzieciom przez Polską Akcję Humanitarną.

Jak to zrobić?
Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczą trzy kroki:

1. zdecyduj komu chcesz pomóc
Wejdź na stronę http://bazy.ngo.pl/ gdzie znajdziesz listę polskich organizacji pozarządowych. Szukaj organizacji z Waszego miasta. W wyszukiwarce możesz wybrać jakiego typu organizację chcesz znaleźć: pomagającą dzieciom, zwierzętom, chorym czy może uchodźcom. Wybierz organizację i zapisz jej dane kontaktowe.

2. zdecyduj jak chcesz pomóc
Skontaktuj się z wybraną organizacją - zadzwoń lub wyślij e-mail. Powiedz, że chcielibyście poprosić swoich gości weselnych o pomoc dla tej organizacji zamiast kwiatów i zapytaj jaka pomoc będzie najodpowiedniejsza. Wiele par w dobrej wierze zbiera maskotki dla dzieci z domów dziecka, podczas kiedy bardziej potrzebne są np. przybory do pisania czy ubrania. Najbardziej uniwersalną pomocą (i najwygodniejszą dla Waszych gości) są pieniądze. Zapytaj, czy organizacja może przysłać na wasz ślub przedstawiciela z puszką na datki.

3. zawiadom swoich gości
Informacje o zbiórce umieść na zaproszeniach. Możecie napisać po prostu "Miło nam będzie zamiast kwiatów przyjąć od Państwa datki, które przekażemy na rzecz..." lub "równie mocno jak kwiaty, ucieszą nas datki dla ..., które wrzucicie do skarbonki na naszym ślubie" lub poprosić o to  zabawnym wierszykiem, na przykład:


Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte czyjeś małe oczy,
A więc zamiast kwiatów do życzeń w Kościele,
dołączcie artykuły szkolne, bądź książki, Przyjaciele.
My do domu dziecka z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu dzieciom przekażemy.

By nie niszczyć wielu roślin,
Młodzi proszą Państwa Gości:
Zamiast kwiatów karmę weźcie
I tu do nas ją przynieście.
My ją pięknie spakujemy,
Do schroniska zawieziemy!

Zamiast kwiatów do wazonu
które uschną w naszym domu
Propozycję mamy taką, byście serca uchylili
i do puszki nam wrzucili
kilka miedziaków
dla głodnych dzieciaków.

Jeśli zdecydujecie się na zebranie darów, jak przybory szkolne dla dzieci z domu dziecka czy karma dla zwierząt ze schroniska, przygotujcie odpowiednie pojemniki (np. tekturowe pudła oklejone papierem prezentowym) i transport dla darów. Trzeba też pamiętać, że dla gości zjawienie się przed kościołem z paczką suchej karmy czy blokiem rysunkowym może być niezręczne i kłopotliwe. Najłatwiejszym do przekazania i najbardziej oczekiwanym prezentem są datki.

SH

Anonim
Bardzo oryginalny pomysl i w zyciu by mi nie przyszlo takie cos do glowy!!!Napewno wykorzystam przy swoim weselu!!!!dziekuje
ilka
kwiaty, choć piękne
szybko przemina
prosimy o książkę lub dobre wino
Anonim
Mili Goście
dla nas kwiatów nie przynoście.
Lepiej w przyszłość inwestujcie,
kupon Lotto nam darujcie.
anwlod
W imieniu Łódzkiego Oddziału FUNDACJI DOBRZE ŻE JESTEŚ proszę o środki pieniężne oraz książki, artykuły biurowe i płyty z filmami i muzyką. Środki pieniężne są niezbędne, aby funkcjonować mogły Wędrująca Biblioteka i Przyjazna Poczekalnia, aby wolontariusze mogli organizować okolicznościowe święta i koncerty dla chorych i choć trochę oderwali ciężko chorych od ich smutnej rzeczywistości.

Więcej informacji na stronie internetowej www.dobrzezejestes.pl.

Koordynatorem lokalnym Oddziału Łódzkiego FUNDACJI jest Renata Bohatkiewicz
tel. 796 564 967
renata.bohatkiewicz@dobrzezejestes.pl
bajaderka
Swój ślub mam już za sobą ( marzec 2008) ale razem z mężem wymyśliliśmy, że zamiast kwiatów poprosimy o drobny datek, a zebrane pieniądze przekażemy potrzebującym dzieciakom. Kupiliśmy mnóstwo materiałów do zajęć plastycznych i zawieźliśmy do WTZ. Ileż było radości!! Kwiaty nie usychały, goście nie mieli kłopotu z podróżowaniem z miotłami, a wspólnie mieliśmy satysfakcję Teraz jest jeszcze łatwiej.
W 2009 roku powstał w sieci wspaniały portal, gdzie ludzie robią wiele dobrego. Panny młode zbierają kasę dla Maciusia: http://siepomaga.pl/r/pm-dla-maciusia
Aga- i- Kuba swoje Kwiaty zamienili na "serce dla Maksa": http://siepomaga.pl/r/prezent-dla-maksa
Julia zorganizowała parapetówkę, żeby Justyna mogła jeździć z synkiem na rowerze: http://siepomaga.pl/r/parapetowa
To tylko kilka z wielu akcji, jakie znajdziecie na tym portalu. Zajrzyjcie, wybierzcie cel i zobaczcie jak fajnie jest pomagać . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze Życia!
Ana
a czemu nikt nie pomyśli o tym by te zabawki oddać choć raz nie do domu dziecka bo tam są przez chwile pozniej sa wyrzucane, a do SZPITALA NA ODDZIAŁ DZIECIĘCY?? my przerobilismy wierszyk i zawieziemy je do SZPITALA...
gretamcken
2013-07-17_16-36-20 -> 786c5d4999cb75d8250f67119754273b :: 5eb965a6d950d6769b3b957d7cf http://www.weselinka.pl/?5eb965a6d950d6769b3b957d7cf,
Elzbieta1978
Najnowszy komentarz!
Hejka.Kwiaty obecnie nie są na topie. Teraz nowożeńcy wolą prezencik zamiast kwiatków. Jeśli szukacie wyjątkowego prezentu koniecznie zajrzyjcie tutaj http://homlando.com/dodatki-dekoracje.html . Sklep jest otwarty od niedawna ale mają bardzo dużo ofert na prezenty dla najbliższych.Pozdrawiam.
Użytkownik:
Treść: