Porady i pomysły » Prezenty

Prezent dla rodziców

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Prezent dla rodziców

Podczas przyjęcia weselnego jest moment, w którym Państwo Młodzi dziękują swoim rodzicom (czasami dziadkom) za trud wychowania, wręczają kwiaty i dedykują im z tej okazji specjalny utwór. Najczęściej jest to znana piosenka Urszuli Sipińskiej "Cudownych rodziców mam", ale popularne są również utwory, które mają charakter symboliczny (np. piosenka przy której rodzice się zaręczyli lub poznali). Podziękowania to doskonała okazja, aby wręczyć rodzicom pamiątkowy prezent. Oto pomysły na ciekawe i oryginalne upominki. 

 

Mozaikowy kalendarz ślubny
Rodziców z pewnością ucieszy kalendarz ścienny z rodzinnymi zdjęciami w formie mozaiki. Jak się do tego zabrać? Najpierw należy załadować na komputer program AndreaMosaic (oprogramowanie znajduje się na podstronie "Download"). Następnie postępując zgodnie z instrukcją wybrać:

- zdjęcia, z których powstanie mozaika (Select Tiles)
- zdjęcie, które będzie przedstawiała mozaika (Original Images)
- liczbę zdjęć, z których mozaika będzie skomponowana

Warto pamiętać, że na kalendarz ścienny patrzy się z pewnej odległości. Mozaika, która z bliska może wydawać się niewyraźna, już z odległości 1-2 metrów będzie czytelna.
Kiedy zdjęcia - mozaiki będą już gotowe, należy poszukać w internecie lub punktach fotograficznych usługi drukowania kalendarza z własnych zdjęć. Wybór jest szeroki. Warto taki kalendarz spersonalizować poprzez ustawienie np. jako początkowej daty - terminu Waszego ślubu,  a także wpisanie ważnych dla rodziców dat np. datę ich ślubu, urodziny, imieniny, rodzinne uroczystości.

 

Zestaw "Pamiątki PRL-u"
Kolejny pomysł to zestaw pamiątek/gadżetów dokumentujących życie Waszych rodziców. Taki prezent najbardziej ucieszy osoby, którzy często powracają w swoich opowiadaniach do czasów PRL-u. Jego przygotowanie zajmie trochę czasu, ale na pewno przywoła liczne wspomnienia. Materiałów do podarunku można poszukać w różnych serwisach aukcyjnych pod hasłem "Pamiątki PRL-u". Zanim zaczniecie kompletować taki zestaw, należy przypomnieć sobie kilka dat ważnych dla Waszych rodziców. Będą to np. daty ich urodzin, matury, zaręczyn, ślubu, urodzin dzieci, itp. Następnie poszukajcie na aukcjach internetowych przedmiotów powiązanych z tymi datami. Może to być dla przykładu:

  • Czasopismo dla kobiet  "Uroda" z roku urodzenia Waszej mamy lub magazyn "Kinotechnik" z datą urodzenia Waszego taty 
  • Słynne kartki na mięso i czekoladę 
  •  Dawne książeczki z bajkami np. z serii "Poczytaj mi Mamo"
  •  Stare opakowania po mydle, żyletkach, czekoladzie, papierosach, naklejki z wódki, oranżady
  •  Pocztówki dźwiękowe, monety, banknoty i znaczki z PRL-u

 

Warto również przejrzeć domowe archiwum w poszukiwaniu Waszych rysunków z dzieciństwa, zeszytów szkolnych i starych zdjęć.

Następnie każdą pamiątkę opisujemy tak, aby widać było powiązanie pomiędzy ważną dla Waszych rodziców datą, a danym przedmiotem, np.:

  • Stare czasopismo "Uroda" można podpisać: "W 1959 roku przyszła na świat mała (tu imię Waszej mamy), córka Józefiny i Aleksandra. W tym samym czasie czasopismo "Uroda" polecało swoim czytelniczkom...(i tu jakiś pomysł zaczerpnięty z czasopisma)".
  • Etykiety z napojów gazowanych i alkoholowych można opisać: "Na weselu (i tu imiona rodziców), które odbyło się w dniu (data ślubu) nie zabrakło  najlepszych rodzimych trunków: Wódki stołowej czystej i Oranżady wyborowej".

 

Na koniec wszystkie zebrane przedmioty układamy chronologicznie w ładnym, ozdobnym pudełku lub segregatorze.

 

Ramki cyfrowe
Kolejną propozycją prezentu dla rodziców są ramki cyfrowe - urządzenia do wyświetlania zdjęć cyfrowych, słuchania muzyki i oglądania plików video wraz z funkcję zegara i kalendarza.
Do ramki można wgrać Wasze aktualne i archiwalne zdjęcia, a także zeskanowane fotografie z dzieciństwa i młodości rodziców. Funkcję odtwarzania muzyki w ramce można wykorzystać poprzez wgranie ulubionych utworów rodziców lub archiwalnych nagrań piosenek śpiewanych przez Was w dzieciństwie. Być może w przyszłości taka ramka będzie służyła Waszym rodzicom do oglądania zdjęć z Waszego ślubu i wesela oraz fotografii wnuków. Koszt takiej ramki to kilkaset złotych.

AG

qaroli_na
A my wręczamy rodzicom bilety na wyjazd do Budapesztu:) Można zasponsorować rodzicom wyjazd do SPA, do stadniny koni, na agrowczasy...pomysł mnoży pomysł!
Anonim
Mozna zamówic na www.mozaika.edytujfotke.pl

Polecam :)
Elzbieta
Najnowszy komentarz!
Hejka.Zastanawiasz się co kupić rodzicom na prezent? Ostatnio szukałam strony gdzie można znaleźć coś na prezent. Polecam ci stronę http://homlando.com/ . Ten sklep jest otwarty od niedawna ale na prawde godny polecenia, ceny mają dobre w porównaniu z innymi sklepami. Odwiedz i przekonaj się Sama :)
Użytkownik:
Treść: