Porady i pomysły » Pojazdy ślubne

Zanim wybierzecie pojazd ślubny - 10 wskazówek

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Zanim wybierzecie pojazd ślubny - 10 wskazówek

Bez względu na to czy pojedziesz do ślubu zabytkową Warszawą, czy też amerykańskim Lincolnem, przeczytaj nasze wskazówki, które pomogą Ci w wyborze wymarzonego pojazdu.

 

1. Styl
Jaki preferujecie styl: tradycyjny, nowoczesny, czy też awangardowy?
Jeżeli podobają Wam się piękne zabytkowe auta, ślub jest wyśmienitą okazją, aby przejechać się takim samochodem. Wybór jest ogromny: Stara Wołga, Czajka, Warszawa, zabytkowy Rolls Royce, Bentley, Austin Princess, Lincoln. Wystarczy poszukać ofert w Internecie lub popytać świeżo poślubionych znajomych, którzy zapewne orientują się w najnowszej ofercie firm z tej branży.

Marzy Wam się podróż do ślubu w nowoczesnym i luksusowym aucie? Poszukajcie firm oferujących wynajęcie luksusowych Mercedesów, Audi lub Lexusów. Natomiast pary zainteresowane oryginalnym środkiem transportu mogą wybrać od motocykli, po podróż balonem lub motolotnią. Propozycje oryginalnych pojazdów znajdziecie w artykule "Jaka jest alternatywa dla ślubnej limuzyny".

 

2. Kolor
Jaki wybraliście akcent kolorystyczny?
Zapewne wybraliście już kolor, który uzupełni Wasze ślubne kreacje i który zostanie wykorzystany przy dekoracjach ślubnych. Może to być kolor kwiatów w bukiecie Panny Młodej lub kolor krawata Pana Młodego. Być może użyjecie tego koloru w zaproszeniach ślubnych lub przy dekoracjach na stołach weselnych. Warto więc zadbać, aby pojazd ślubny, który wybierzecie, również pasował do tego kolorystycznego schematu. Zwróćcie uwagę nie tylko na kolor karoserii, ale również na tapicerkę samochodową.

 

3. Trasa i czas
Na jakiej trasie będzie kursował wynajęty samochód?
Państwo Młodzi potrzebują zwykle samochodu, aby dojechać na ślub, sesję fotograficzną i przyjęcie weselne. W umowie trzeba określić te miejsca oraz ich kolejność. Jeżeli miejsca docelowe są bardzo oddalone od siebie, można się liczyć z dodatkowymi opłatami za paliwo.
Czy chcecie wypożyczyć auto na cały dzień, czy też na określone godziny?
Zastanówcie się w jakich godzinach będzie Wam potrzebna ślubna limuzyna. Firmy wynajmujące samochody mogą określić minimum czasu (np. 3 godziny), na jakie musi zostać wynajęte auto.

 

4. Dekoracje
W jaki sposób będzie udekorowany pojazd ślubny?
Upewnijcie się, czy możecie udekorować samochód np. kwiatami (świeżymi lub sztucznymi), jakie są dozwolone sposoby zamocowania ozdób i kiedy można przystroić samochód. Być może firma wynajmująca auto oferuje dekoracje auta w cenie? Ustalcie i dopiszcie do umowy ich rodzaj i kolorystykę.

5. Szofer
Czy samochód będzie wynajęty razem z szoferem?
Prawdopodobnie tak. Zapytajcie, jak będzie ubrany kierowca. Powinien mieć elegancki uniform lub garnitur. Jeśli w samochodzie jest sprzęt grający, możecie poprosić wcześniej o ulubione melodie do puszczenia w czasie podróży.

6. Pogoda
Czy samochód posiada klimatyzację i sprawne ogrzewanie?
Problem ten dotyczy przeważnie starych, zabytkowych aut. Jeśli ślub trafi się w wyjątkowo upalny dzień, brak klimatyzacji w samochodzie może być poważnym minusem. Szczególnie, jeśli samochód będzie miał do pokonania spory dystans i będzie brakować miejsc w cieniu do zaparkowania. Z drugiej strony, pary biorące ślub zimą mogą trafić na wyjątkowo mroźny dzień. Czy auta w stylu retro są przygotowane na taką ewentualność?
Czy można złożyć dach w kabriolecie w razie deszczu?
Jeśli zdecydujecie się na samochód bez dachu, typu kabriolet, zorientujcie się, czy składany dach działa i można go złożyć w każdej chwili?

7. Wielkość
Czy wnętrze samochodu jest przestronne?
Weź pod uwagę fakt, że Twoja kreacja będzie wymagała sporo miejsca. Zobacz jak wygląda w rzeczywistości samochód, którym będziecie podróżować. Nie opieraj swojej wiedzy na zdjęciach, które mogą dać mylne wrażenie. Sprawdź, czy możesz wygodnie wsiąść i wysiąść z samochodu i czy może w nim podróżować w wygodnych warunkach Młoda Para wraz ze świadkami.

8. Stan techniczny
Jaki jest stan techniczny samochodu?
Samochody, szczególnie te zabytkowe mają to do siebie, że lubią się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie. Zapytajcie o awaryjność samochodów, jakie były do tej pory problemy z samochodem i w jaki sposób zostały rozwiązane? Warto się upewnić, czy samochód jest ubezpieczony i czy ma aktualne przeglądy techniczne.

9. Umowa
Co będzie zawierała umowa?
Powinna być koniecznie na piśmie! Oto kluczowe elementy umowy: data ślubu, trasy podróży, godziny wynajęcia, zasady rezygnacji z usługi, kwota do zapłaty i sposób naliczania opłaty (za godzinę, za kilometr, itp.), wysokość zaliczki i co ona gwarantuje, sposób i termin płatności za całość usługi, podatek, postępowanie w przypadku zmiany daty, godziny, trasy, czy auto jest wynajęte z szoferem, rozwiązania w przypadku awarii samochodu, rodzaj dekoracji, dodatkowe wyposażenie typu klimatyzacja itp.

10. Zabezpieczanie
Czy macie plan awaryjny?
Co się stanie, jeśli samochód nie przyjedzie lub spóźni się? Przygotujcie sobie plan awaryjny, aby nie być skazanym na przypadek. Oczywiście, w umowie z firmą wynajmującą pojazd ślubny powinniście mieć zapis dotyczący sytuacji awaryjnej, warto jednak na wszelki wypadek przygotować sobie wcześniej listę firm konkurencyjnych.

AG

Anonim
A MY BEDZIEMY JECHAC KOMBAJNEM.DATE MAMY NA 20 SIERPNIA 2011.MYSLE ZE TAKIM TRANSPORTEM TO DOPIERO BEDZIE JAZDA ???
wiolka
My auto retro :) :)
Karo
Samochód do ślubu musi być dopasowany do ślubu czyli nie wszędzie pasuje limuzyna :)
Anonim
dobrze zapytać o szofera!
Viola
Najnowszy komentarz!
Zabytkowy samochód - już wybrany :-)
Użytkownik:
Treść: