Porady i pomysły » Podróż poślubna

10 porad jak spakować bagaż na podróż poślubną

5 (1 opinie)
Twoja ocena:
10 porad jak spakować bagaż na podróż poślubną

Dobrze spakowana walizka lub torba podróżna zaoszczędzi Wam mnóstwo kłopotów podczas podróży poślubnej. Oto 10 praktycznych wskazówek jak to zrobić:

  1. Tydzień przed planowaną podróżą przygotujcie sobie spis rzeczy, które zamierzacie zabrać. Podzielcie listę na kategorie, np. ubrania, kosmetyki, leki, sprzęt elektroniczny, dokumenty, przewodniki, itp. Policzcie ile dni będzie trwała podróż poślubna, a następnie przygotujcie komplety ubrań na każdy dzień wraz z zapasowymi sztukami odzieży.
  2. Nie odkładajcie prania i prasowania ubrań na ostatnią chwilę. Przyszykujcie rzeczy, które planujecie zabrać kilka dni przed wyjazdem. Prasując ubrania, poczekajcie aż wystygną zanim je złożycie - dzięki temu nie będą miały widocznych śladów złożenia. Najlepiej jednak pojedyncze rzeczy zrolować (np. przy użyciu ręcznika) lub zrolować kilka sztuk garderoby naraz. Wówczas będą miały świeży wygląd po rozpakowaniu.
  3. Torebki, buty, kapelusze można wypchać skarpetkami, aby nie straciły fasonu.
  4. Kosmetyki i płyny wkładajcie do podwójnych woreczków, aby zabezpieczyć zawartość bagażu przed ewentualnym wyciekiem. Jeśli podróż poślubna nie będzie zbyt długa, kosmetyki przelejcie do małych buteleczek. 
  5. Starajcie się kłaść rzeczy warstwami - najcięższe powinny się znaleźć na samym dole, kruche przedmioty w środku, a lekkie i te najbardziej podatne na zagniecenia na samej górze.
  6. Podczas podróży samolotem warto mieć w bagażu podręcznym przybory toaletowe i zapasowy komplet ubrań na zmianę na wypadek opóźnień w przelotach.
  7. Paszporty, kontakty (do ambasady lub konsulatu) i przydatne adresy warto zeskanować (lub zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym), a następnie wysłać na swój adres e-mailowy. W przypadku kradzieży będziecie mogli uzyskać kopie dokumentów po zalogowaniu się na swoje konto pocztowe. Dane z kart kredytowych zostawcie u zaufanej osoby, z którą będziecie mogli się skontaktować telefonicznie.
  8. Pieniądze dobrze jest umieścić w kilku miejscach.
  9. Pamiętajcie o włożeniu kartki z Waszymi danymi kontaktowymi do wewnętrznej kieszonki bagażu. Dzięki temu trafi do Waszych rąk, jeśli zewnętrzna taśma z Waszym adresem urwie się podczas przeładunku.
  10. Spakowaną walizkę postawcie na wadze, aby sprawdzić, czy nie został przekroczony dopuszczalny ciężar bagażu obowiązujący w liniach lotniczych.

 

Udanego miesiąca miodowego!
AG

Sylwia
Przed wyjazdem za granicę warto zerknąć na stronę MSZ i sprawdzić dział "ostrzeżenia dla podróżujących". Czasem biura podróży nie informują o wydarzeniach, które mogą popsuć wakacje, np. wielkich pożarach na Rodos w lecie 2008 - w niektórych miejscowościach wypoczynkowych nie było wtedy słońca - niebo przykrywał dym, ze zwiedzania zagrożonych miejsc trzeba było zrezygnować. 


Do punktu 6 dodałabym jeszcze: sprawdźcie co można wziąć ze sobą na pokład. Oprócz przepisów bezpieczeństwa obowiązują jeszcze wymogi poszczególnych linii lotniczych - im tańsze linie, tym mniej można mieć ze sobą :(  Takie informacje znajdują się na stronach linii lotniczych i w portalach turystycznych. Najlepiej sprawdzić w kilku źródłach.
Bodych Travellers
Najnowszy komentarz!
Jak wybrac miejsce na podroz poslubna:
https://bodychtravellers.com/2017/01/03/jak-wybrac-miejsce-na-podroz-poslubna/

Zapraszam :)
Użytkownik:
Treść: