Porady i pomysły » Kwiaty i dekoracje

Pomysły na dekoracyjne winietki na stół weselny

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Pomysły na dekoracyjne winietki na stół weselny

winietka imiennik wizytówka imionami gości Karteczki z imionami gości, które ustawiamy na weselnych stołach (zwane również winietkami) pełnią niezwykle ważną rolę. Po pierwsze pomagają nam usadzić gości tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Dzięki temu miejsca honorowe zajmą najbliższe nam osoby, a nie dalsza rodzina. Po drugie ustawiając wizytówki z imionami gości na stołach unikniemy zamieszania, jakie zdarza się przy nieoznakowanych miejscach. Po trzecie wizytówki pomagają zaproszonym osobom zapamiętać imiona innych współbiesiadników. I ostatni argument przemawiający na korzyść winietek to ich dekoracyjna natura. Ładne, pomysłowe i niebanalne wizytówki z imionami gości mogą stanowić ciekawą ozdobę stołu weselnego. Oto pomysły z czego można zrobić zarówno winietki, jak i stojaki do nich:

Szyszki - karteczki z imionami wkładamy w nacięcie zrobione na płasko leżącej długiej szyszce lub mocujemy na małych szyszkach sosnowych z rozwiniętymi łuskami.

Muszelki - wizytówki można umieścić w nacięciach zrobionych w muszelkach lub przykleić do muszelki klejem.

Kamienie - na płaskich kamykach piszemy farbą imiona gości.

Jabłka - w nacięcie na jabłku wkładamy wizytówki (uwaga wizytówki mogą się poplamić, warto więc je wcześniej zalaminować). Można też wbić w jabłko drut z klamerką, która będzie przytrzymywać winietki. Oprócz jabłek możemy wykorzystać inne owoce np. pomarańcze, gruszki, skórkę z arbuza, itp.

Liście - kolorowe jesienne liście mogą służyć za tabliczki z imionami gości. Wystarczy je zasuszyć (nie za długo, aby nie straciły koloru), a następnie napisać na nich imiona. Listki można położyć na talerzu lub zrobić dla nich podstawki np. z pokolorowanej masy solnej.

Ciastka - pieczemy kruche ciastka (np. herbatniki) i lukrem piszemy na nich imiona gości.

Saszetki potpourri - robimy małe woreczki wypełnione kwiatami i ziołami (np. lawendą, miętą, płatkami róż), a następnie obwiązujemy je ozdobną kokardką lub rafią. Do kokardek tych mocujemy wizytówki z imionami.

Korki do wina - pomysł dla amatorów win. Odcinamy wzdłuż kawałek korka. Większy kawałek kładziemy poziomo na stole (na podstawie, która utworzyła się przez odcięcie) i robimy na górze nacięcie, w które wkładamy winietkę.

Bombki - kolorowe choinkowe bombki podpisujemy imionami za pomocą specjalnych pisaków do szkła. Następnie układamy je w małym wianuszku z choinki lub jemioły. Można też użyć specjalnych stojaków do ozdób choinkowych.

Świeczki - karteczki z imionami gości można przypiąć szpilką do stojących świeczek zapachowych. Świeczki można dodatkowo obwiązać atłasową wstążką.

Kieliszki - imiona gości można wygrawerować na kieliszkach (w specjalnych punktach usługowych) lub zrobić napisy przy pomocy flamastrów do szkła.

Klamerki (spinacze) do bielizny - wizytówki można przypiąć ozdobnymi spinaczami do bielizny. Spinacze takie są najczęściej drewniane, pomalowane różnymi kolorami i ozdobione motywami kwiatów, zwierząt, serduszek. Klamerki tego rodzaju są sprzedawane w sklepach z drobiazgami.

Elastyczne ołówki - do zawieszenia karteczek z imionami można użyć elastycznych ołówków lub kredek. Ołówki takie po zawieszeniu winietki zwijamy w węzeł i kładziemy na stole.

Przed ustawieniem winietek należy zrobić dokładny plan, kto z kim będzie się czuł najlepiej przy jednym stole. Warto zapamiętać, aby zarówno siebie, jak i najważniejszych dla nas członków rodziny otoczyć życzliwymi i pogodnymi osobami.

AG

Sylwia
Bardzo podoba mi się pomysł z ciasteczkami. Po odnalezieniu swojego miejsca wizytówkę można po prostu schrupać :)


Ostatnio byłam na uroczym weselu z niewielką liczbą gości. Winietki były podpisane np. Ciocia Asia, Zbyszek, Wujek Andrzej. Robiło to bardzo miłe wrażenie. Świetnie nadaje się na przyjęcia, na które zaproszone są głównie rodziny. Na większych imprezach pewnie zbyt często powtarzałyby się imiona i byłoby zamieszanie.
abrzez
Najnowszy komentarz!
Pomysł z niecodziennymi opisami winietek bardzo mi się spodobał :) Jako że, nie planujemy tradycyjnego wesela, a jedynie obiad weselny nie powinno być problemu z powtarzającymi się imionami ;)
Użytkownik:
Treść: