Porady i pomysły » Fotografia i wideo

Dlaczego kamera dodaje kilogramów i co można z tym zrobić?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Dlaczego kamera dodaje kilogramów i co można z tym zrobić?

Pytanie: Dlaczego kamera dodaje kilogramów i co można z tym zrobić?

 

Odpowiedź: Zwykle nagrania video, które są wykonywane w zamkniętych pomieszczeniach, dodają około pięciu kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mocne światło z kamery powoduje, że znikają cienie, a bez nich nagrywana osoba (lub obiekt) wydaje się płaska. Na niekorzyść działa, niestety, biel sukni Panny Młodej, ponieważ w jasnych obiektach jeszcze trudniej uchwycić cień.

 

Jak więc wypaść najlepiej na nagraniu? Przede wszystkim jak najwięcej korzystać ze światła słonecznego, szczególnie kiedy słońce jest wysoko na niebie. W takich warunkach osoby fotografowane są doświetlone równomiernie ze wszystkich stron. Trzeba jednak pamiętać, że ostre słońce również działa na niekorzyść. Przy takim bowiem świetle mrużymy oczy i tworzą się cienie pod oczami i pod brodą.

 

Co można jednak zrobić w zamkniętych pomieszczeniach? Przed wszystkim pamiętać, jakie ujęcia są niekorzystne i ustawiać się tak do kamery, aby nie dodawać sobie kilogramów. A więc:

  • Unikaj ujęć, w których stoisz przodem do kamery i takich, w których kamerzysta filmuje ciebie od dołu.
  • Ustawiaj się, jeśli masz możliwość, w następującej pozycji. Wysuń jedną nogę do przodu w kierunku kamery i odwróć się np. o 45 stopni od osoby filmującej (ta pozycja wydłuży nogi i doda trochę trójwymiarowości twojej sylwetce).
  • Pozwól na ujęcia "spojrzenie przez ramię", w których jesteś pół-obrócona tyłem do kamery i patrzysz przez ramię na kamerzystę. Ta pozycja skoncentruje uwagę na twoich ramionach i plecach, co jest bardzo korzystne przy sukniach bez pleców lub o bogatych zdobieniach.
  • Możesz przyjąć pozycję - "ręce na biodrach". Ta pozycja podkreśla talię, a ręce wyglądają na szczuplejsze. Minusem tej pozycji jest fakt, że może ona wyglądać sztucznie, a jeśli nieumiejętnie ją przybierzesz, będziesz wyglądała jak osoba, która kogoś krytykuje.
  • Nie przyciskaj ramion i rąk do ciała - to je znacznie pogrubia.
  • Poproś, aby kamerzysta zrobił ci kilka ujęć stojąc wyżej od ciebie (np. na krześle). W tej pozycji uwaga skupia się na ramionach oraz dekolcie i łatwo ukryć podwójny podbródek.
  • Jeśli masz sukienkę dopasowaną do figury, to odpowiednio skrzyżowane nogi w kostkach, mogą je znacznie wydłużyć.

 

Warto pamiętać, że powyższe rady można również zastosować podczas sesji fotograficznej.

estella
Najnowszy komentarz!
Niby tak mówią, ale ja jakoś nie zauważyłam, żebyśmy przytyli na kamerze :P
Użytkownik:
Treść: