Porady i pomysły » Etykieta i zwyczaje

Czym powitać Młodą Parę?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czym powitać Młodą Parę?

Po wyjściu z kościoła Młodą Parę wita najczęściej deszcz grosików rzucanych przez gości weselnych. Zwyczaj ten pochodzi ze starożytnej Grecji, gdzie Młodych obrzucano figami, daktylami, monetami i orzechami, co miało przynieść nowożeńcom płodność i dostatek. Ponieważ tradycje się zmieniają, oto kilka alternatywnych rozwiązań dla grosików.

 

  • Bańki mydlane - są bardzo kolorową i bajkową opcją, szczególnie dla dzieci. Najlepiej je puszczać w ciepłe, bezdeszczowe dni, przy niezbyt silnym wietrze.
  • Confetti - mogą być w różnych kolorach, a nawet w nietypowych kształtach (serduszka, gwiazdki). Niestety, jeśli te małe papierowe drobinki nie zostaną uprzątnięte zaraz po ślubie, szybko zaśmiecą otoczenie przy lżejszym podmuchu wiatru.
  • Dzwoneczki - Młodą Parę na pewno zaskoczy dźwięk malutkich dzwoneczków trzymanych przez gości. Ich dźwięk powinien być czysty i delikatny.
  • Płatki róż - jeśli są w kolorze czerwonym, pięknie kontrastują z bielą sukni Panny Młodej. Nie powinno się ich używać w nadmiarze, aby ze ślubu nie zrobiła się procesja.
  • Ryż - jest ostatnio dosyć popularny na ślubach. Pięknie wygląda na zdjęciach, ale może być problem z jego uprzątnięciem zarówno z fryzury, jak również z podjazdu w pobliżu kościoła.
  • Ryż preparowany - zamiast surowego ryżu, można użyć ryżu preparowanego, który jest lżejszy i będzie przysmakiem dla okolicznych ptaków.
  • Szpaler z róż - niezwykle efektownie wygląda szpaler z róż utworzony przez gości uczestniczących w ceremonii ślubnej. Najlepszy efekt dadzą jednakowej wielkości i koloru kwiaty róży.
  • Sztuczne ognie - będą ciekawie wyglądały po ceremonii ślubnej, która zakończy się w późnych godzinach. Należy jednak uważać, aby je trzymać z daleka od sukni Panny Młodej.

 

A co może rzucać Młoda Para? Oczywiście cukierki, wprost w tłum zachwyconych tym faktem dzieci.

I ostatnia sugestia. Chociaż obrzucanie Młodej Pary np. ryżem, confetti jest bardzo widowiskowe, to warto tą kwestię przedyskutować wcześniej z księdzem. Można również poprosić kościelnego, o uprzątnięcie terenu po uroczystości ślubnej w zamian za datek.
AG

Anonim
Najnowszy komentarz!
Państwo młodzi wychodząc z kościoła zostali zasłonięci przez parę białych gołębi ślub ponad rok temu. gołąbki wciąż krążą w okolicach kościoła:)
Użytkownik:
Treść: