Pytania i odpowiedzi » Zaproszenia i poligrafia

Jak urozmaicić Księgę Gości Weselnych?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak urozmaicić Księgę Gości Weselnych?

Księga Gości Weselnych - to nie muszą być białe kartki papieru czekające na podpisy osób uczestniczących w przyjęciu weselnym. Warto taką księgę ożywić dodatkowymi elementami, które zainspirują gości do ciekawych wpisów.

 

Mogą to być np.:

  • Na pierwszej stronie księgi wpisane podziękowanie za przybycie, prośba o napisanie swojego ulubionego aforyzmu, porady lub wspomnienia związanego z Młodą Parą oraz życzenia miłej zabawy na weselu.
  • Zdjęcia Młodej Pary z dzieciństwa i początków znajomości wklejone na kilku stronach księgi.
  • Nagłówki na niektórych kartkach (mogą być z żartobliwym akcentem) zachęcające do wpisu, np.: Jakie są cechy idealnej żony lub męża? Jak zachęcić męża do: zmywania naczyń, wspólnych zakupów, itp.? Jaki film warto obejrzeć we dwoje?
  • Dla najmłodszych gości lub osób uzdolnionych artystycznie świetną alternatywą dla długopisu będą kolorowe kredki lub ołówki, którymi mogą np. narysować odbywające się właśnie wesele lub portrety Młodej Pary.
  • W przypadku małych wesel obok księgi można położyć jednorazowy aparat fotograficzny lub Polaroid z prośbą, aby goście zrobili sobie zdjęcie po wpisie i umieścili je w albumie.
  • Dla osób, które uwielbiają rodzinne drzewa genealogiczne, można przygotować księgę z rozrysowanym drzewem na pierwszych stronach (z możliwością jego przedłużania przez następne pokolenia). Na każdy ślub w rodzinie będzie przeznaczona określona ilość kartek, tak aby pozostawić wolne miejsce na kolejne uroczystości. Dobrze jest oprawić taką księgę u introligatora, aby przetrwała na długie lata.  

Warto poprosić zaprzyjaźnioną osobę, aby "zaopiekowała się księgą" tzn. zachęcała gości do wpisu.
Pomysły na nietypową księgę gości znajdziecie w artykule "Alternatywy dla Księgi Gości Weselnych".
AG

Użytkownik:
Treść: