Pytania i odpowiedzi » Suknie i dodatki

Czy wypada założyć buty z odkrytymi palcami?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czy wypada założyć buty z odkrytymi palcami?

stopy, panna młoda, buty, sandałki, ślub, weseleIstnieje przesąd o szczęściu uciekającym przez buty z odkrytymi palcami. Co więcej, w niektórych miejscach pracy obowiązują buty z zakrytymi palcami według wytycznych "dress code" (zasad ubioru).

Warto jednak odrzucić przesądy i potraktować ten jedyny dla nas dzień mniej restrykcyjnie. Zakryte buty, szczególnie w okresie letnim są mało przewiewne i powodują szybsze zmęczenie i opuchnięcie stóp (szczególnie, jeśli planujemy spędzić na parkiecie całą noc). Lepszym wyborem będą więc sandałki lub buty typu peep toe na wypielęgnowanych stopach z pedicure w subtelnym odcieniu.

Istnieje jednak reguła, o której warto pamiętać. Do takich butów nie zakładamy rajstop. Aby uniknąć obtarcia naskórka lub przepocenia stóp, lepiej jest posypać wnętrze buta talkiem (warto mieć w torebce jego zapas), niż zepsuć cały efekt rajstopami.

AG

Anonim
czy ktoś wie gdzie mogę kupić sandałki, które są na zdjęciu?
GATITTA
Uważam, że nie ma to większego znaczenia. Ale na pewno ma znaczenie czy będą to wygodne buty - spędzisz w nich wiele godzin! Sandałki są zdecydowanie lepsze - super wygodne obuwie kupisz w sklepach tanecznych w całej Polsce, moje koleżanki kupowały tutaj: www.skleptaneczny.pl. Można też zamówić w Pracowni AKCES2, KOZDRA,AKCES. Ale zawsze lepiej zmierzyć.
Anonim
słyszałam że przez odkryte palce ucieka szczęście a przez odkrytą pietę pieniądze, a prawda jest taka ze białe adidasy lub trampki są najlepszym przyjacielem na wieczór zwłaszcza dla panny młodej
Magdalena
Najnowszy komentarz!
Ślub braliśmy w sierpniu, było naprawdę upalnie. Wybrałam pantofelki z odkrytą piętą i widocznym na czubku jednym palcem (typu peep toe). To był świetny wybór! Stopy spryskałam specjalnym talkiem, miałam też silikonowe wkładki. Nogi po weselu w ogóle mnie nie bolały, nie pociły się, a stopa miała przewiew. Buciki sa eleganckie, w kolorze ecru i nie raz je zakładałam po ślubie.
Użytkownik:
Treść: