Pytania i odpowiedzi » Sale weselne i menu

Jak wybrać dobrą wódkę weselną?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak wybrać dobrą wódkę weselną?

Zanim przystąpicie do wyboru trunku na wesele, popytajcie wśród znajomych i rodziny, jaką wódkę serwują najczęściej swoim gościom. Następnie wybierzcie 4 najczęściej rekomendowane alkohole, których cena mieści się w Waszym budżecie i kupcie po butelce wybranej wódki. Przed przystąpieniem do degustacji, butelki wódki należy porządnie schłodzić w zamrażarce. Do testowania wódki weselnej zaproście swoich znajomych lub rodziców. Przygotujcie zestawy kieliszków oraz kartki, na których goście będą zapisywać swoje oceny. 

  1. Wlejcie pierwszą kolejkę wódki do kieliszków tak, aby testujący nie zobaczyli jej nazwy. Pierwszym kryterium wyboru będzie aromat. Poproście gości, aby przed spróbowaniem trunku powąchali wódkę z odległości około 2-3 cm. Dobrej jakości wódka powinna mieć łagodny zapach. Poproście o ocenę aromatu w skali od 1-3.
  2. Kolejnym etapem będzie ocena faktury. Należy wziąć do ust łyk wódki i pozwolić, aby rozpłynęła się w ustach. Dobra wódka będzie łagodna w smaku i niepiekąca. Poproście o zapisanie wyników również w skali od 1 do 3.
  3. I ostatnim kryterium będzie smak. W tym celu należy wódkę przełknąć i spróbować wyczuć nutki smakowe oraz składniki użyte w procesie destylacji i filtrowania. Tutaj również można przyznać od 1 do 3 punktów.

Degustacja każdego rodzaju powinna zająć od 5 do 10 minut. Po przeanalizowaniu wszystkich trunków punkty można zsumować i wyłonić zwycięzcę w kategorii najlepsza wódka weselna.

AG

Sylwia
Świetny pomysł! I dobry pretekst do urządzenia imprezy :)
Anonim
oj tak, najgorsze jest to, że po kilku próbach wszystkie smakują tak samo :D
Paweł
Jest tylko jeden problem w tym teście, wódkę do testów musimy testować w temperaturze pokojowej, a to dlatego że w takiej temperaturze lepiej poczujemy zapach i smak wódki, co do reszty zgadzam się z autorem.

P.s.
Wódka zmrożon nawet marnej jakości gubi swój ohydny zapach i smak,więc nie można w pełni obiektywnie ocenić takiej wódki, przykład- proszę powąchać wódkę bols ciepłą i ją wypić, graniczy z nie wypijalnością a zmrożona jest do wypicia, choć nadal jest marnej jakości, oczywiście biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.Ja ze swojej strony polecam wódkę Horticja Classic(khortytsa Classi), tak delikatnej wódki nie piłem serdecznie polecam.
Anonim
Właśnie ostatnio na podobnej zasadzie testowaliśmy wódki (tyle, że bez zapisywania ocen na na kartkach) i rzeczywiście okazało się to świetnym pomysłem. Wszyscy testujący (10 osób) jednogłośnie wybrali tę samą, najłagodniejszą w smaku wódkę spośród 5 degustowanych. Nie spodziewaliśmy się aż tak zgodnych opinii. :-)
paulii
napisz, proszę jaka to wódka.
Częstochowa
Witam,
idac za rada zawartą w artykule wczoraj wieczorem zasiedliśmy do stołu z Teściem, Szwagrem i Tesciąwą (co dziwne bo jest osobą raczej niepijącą, ale przy tak wyjątkowej okazji zrobiła wyjątek).
Zrobilismy tabele z podziałem na 9 rodzajów wódek i 3 kategorie (zapach, wspomniana faktura oraz smak). Muszę napisać, że wąchanie wódki jest najmniej przyjemne i trochę zraża do napoju :-)
Barmanką była żona, polewająca nam kolejki - nie znalismy rodzaju akurat próbowanej wodki, żeby nie sugerować się marką.
Spośród 9 wódek: Żubrówka Biała, Jan III Sobieski, Stock, Bols, Soplica, Wyborowa, Krupnik, Pan Tadeusz oraz Absolut wygrał STOCK, drugi był BOLS a na samym koncu ABSOLUT, który cenowo jest najdroższy.
Wyniki zaskoczyły wszystkich, bo każdy miał swojego faworyta, który po ujawnieniu nazw wódek okazał się dla testującego najgorszy.
Wszystkie wódki poza Absolutem (29zł) były z przedziału cenowego 18-25zł. Przy wyborze wódki do testów liczył się także kształt-wygląd buletki, żeby nie stawiać na stołach np. Luksusowej, którą podobno wybrano na świecie najlepszą polską wódką.
Anonim
też bedziemy mieli STOCKa dobra wódka :)
Rodzynek
U mnie na weselu sprawdziła się Żubrówka. Zamówiliśmy hurtowo i wszyło tanio oraz smacznie ;]
Anonimp
Najnowszy komentarz!
Dopisuję się, u mnie też żubrówka, biała, do tego dobre różowe wino i kwestia alkoholowa spisała się doskonale
Użytkownik:
Treść: