Pytania i odpowiedzi » Przed ślubem

Kiedy zacząć szukać sukni ślubnej?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Kiedy zacząć szukać sukni ślubnej?

Tak naprawdę niektórzy mówią, że im wcześniej zacznie się chodzić po sklepach z modą ślubną, tym lepiej. Oczywiście są Pary Młode, które organizują całą uroczystość w zaledwie dwa miesiące i też wychodzi pięknie! Nie ma tutaj sztywnej reguły, wszystko zależy od oczekiwań, preferencji, nastawienia - i tego, na czym Wam najbardziej zależy.

 

Jeśli jednak masz nieco więcej czasu i zależy Ci na dopracowanym każdym szczególe, zastanów się już teraz, jak może wyglądać Twoja idealna suknia ślubna.

 

Wielu ślubnych ekspertów, konsultantów i po prostu pracowników salonów podaje, że najlepiej udać się na poszukiwania idealnej sukni ślubnej około pół roku przed ślubem. A nawet w czasie 6-9 miesięcy przed, to orientacyjny zakres, który może Tobie pomóc rozplanować wszystkie działania przygotowawcze :)

 

Skąd taki długi czas oczekiwania na wymarzoną suknię ślubną?

 

Jeśli szyjesz suknię ślubną u dobrego krawca albo sprowadzasz ją z zagranicy, może okazać się, że potrwa to nawet kilka miesięcy, nawet kwartał. Do tego dochodzą kolejne przymiarki - gdy coś nie gra, uwiera lub jest za luźne, wymagane są poprawki, każda może zająć kolejne kilka dni.

 

Jeśli zależy Ci na czasie, zawsze warto udać się także do komisu sukien ślubnych - tu w grę wchodzi także kusząca oszczędność pieniędzy - albo do salonu mody ślubnej z zamiarem kupienia już gotowego modelu. Zazwyczaj wystarczą wtedy drobne przeróbki (pod warunkiem, że upatrzysz suknię ślubną w Twoim rozmiarze i zgodną z Twoim stylem ;)) i voila! Suknia ślubna w mały kwartał może być gotowa.

 

Użytkownik:
Treść: