Pytania i odpowiedzi » Pan Młody

Jak dobrać krawat do ślubnej kreacji?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak dobrać krawat do ślubnej kreacji?

Wybierając krawat ślubny zwróć uwagę na pięć elementów: materiał, kolor, wzór, szerokość i długość.

 

Materiał
Szlachetny i naturalny, czyli 100% jedwab. Tylko taki wygląda elegancko, dobrze się wiąże i nie traci fasonu. Krawaty ze sztucznych włókien (np. z poliestru) schowaj głęboko w szafie. Zanim kupisz krawat złap za jego cieńszy koniec, podnieś do góry i upewnij się, że wisi prosto bez skręcania się. To świadczy o jego dobrym uszyciu. Zwróć uwagę na podszewkę, która również powinna być jedwabna.

 

Kolor
Kolor krawata dobierz do koszuli i garnituru. Z koszulą powinien kontrastować, a kolor garnituru warto, aby był powtórzony we wzorze krawata. Tradycja mówi, że krawat powinien być ciemniejszy od koszuli (chyba, że wybierzesz koszulę czarną). Pan Młody zawsze będzie dobrze wyglądał w ciemnym garniturze, białej lub kremowej koszuli i krawacie np. w kolorze czerwonym/bordowym, niebieskim, bladożółtym, zgniłozielonym. I oczywiście nie zapomnij o dopasowaniu kolorystycznym do kreacji Panny Młodej.

 

Wzór
Jeśli chodzi o wzór to możesz wybrać następujące zestawy do garnituru:

  • Gładki garnitur, gładka koszula i krawat ze wzorem
  • Gładki garnitur, koszula w prążki i gładki krawat
  • Garnitur w prążki, gładka koszula i gładki krawat
  • Wzory awangardowe w stylu kwiaty, biedronki czy duże motywy graficzne zostaw lepiej na mniej formalne imprezy.

 

Długość
Krawat powinien końcówką lekko zachodzić na sprzączkę paska u spodni. Krawat kończący się na brzuchu wygląda groteskowo, natomiast krawat zakrywający rozporek jest nieelegancki.

 

Szerokość
Szerokość krawata dobierz do szerokości klap w marynarce. Nie powinien być szerszy niż większa klapa w najszerszym miejscu. Najbezpieczniejsze są krawaty o średniej szerokości. Jeśli masz wysoką, szczupłą budowę ciała, będziesz dobrze wyglądał w szerokim krawacie. Jeśli jesteś niskim i niezbyt szczupłym mężczyzną, wąski krawat wydłuży Twoją sylwetkę. Przy kołnierzykach typu włoskiego, dobrze wyglądają jedynie szerokie krawaty.

AG

Użytkownik:
Treść: