Pytania i odpowiedzi » Kwiaty i dekoracje

Gdzie wpiąć butonierkę?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Gdzie wpiąć butonierkę?

Butonierka to w oryginale dziurka znajdująca się w lewej klapie marynarki, mylona często z małą kieszonką znajdującą się również po jej lewej stronie. Podczas uroczystych okazji, takich jak ślub i wesele, Pan Młody ma wpięty w okolice butonierki kwiat lub mały bukiecik znany jako przypinka (a także stroik lub po prostu butonierka). 

 

Przypinkę mocujemy do klapy marynarki za pomocą długiej szpilki zakończonej perełką. Szpilkę wbijamy od spodu klapy.

Natomiast górna kieszonka marynarki nazwana mylnie butonierką to brustasza, do której wkłada się ozdobnie złożoną, jedwabną chusteczkę zwaną poszetka. Poszetka powinna pasować do stroju Pana Młodego, musi jednak być wykonana z innego materiału niż krawat. Pomysły na przypinki można zobaczyć w galerii butonierek.

AG

sygnaturka
Musze przyznać, że nie wiedziałam, że to w klapę powinno się kwiat wpiąć. w takim razie popełniliśmy z mężem faux pas podczas ślubu trzy tygodnie temu ;) Mam nadzieję, że nikt nie zauważył, ale teraz będę już mądrzejsza:) Dziękuję za poradę, świetna! :)
Maja
Kurcze ja też nie wiedziałam że butonierkę do klapy się przypina, często na przyjęciach widziałam panów ze stroikiem wpiętym w kieszonkę. A co do poszetki to również jestem zdziwiona bo często dodawana jest do krawatów i jest z tegoo samego materiału i w identycznym kolorze.
gosiak
jedna rzecz jeszcze jest bardzo istotna - jak wpinasz stroik w klapę, to nie dajesz poszetki do "kieszkonki" - albo jedno albo drugie. Najgorsze co może być, to pan młody przystrojony zarówno w butonierkę jak i w poszetkę! :)
Anonim
na ale własniena przykładowym zdjęciu jest i poszetka i butonierka:-)
tfu
Najnowszy komentarz!
Nie prawda to nie poszetke widać tylko panna młoda cos trzyma białego...
Użytkownik:
Treść: