Pytania i odpowiedzi » Etykieta i zwyczaje

Kto układa listę weselnych gości?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Kto układa listę weselnych gości?

stół weselnyPrzede wszystkim Państwo Młodzi, ale nie tylko. Udział w układaniu listy gości powinni mieć także rodzice, szczególnie jeśli ponoszą niektóre koszty związane z uroczystością.

Zapraszanie członków dalszej rodziny, których ledwo znacie może wydać się Wam bezsensowne, czasem jednak rodzice mają zobowiązania wobec osób, które wcześniej zapraszały ich na podobne uroczystości, lub po prostu uważają wesele za doskonałą okazję na zobaczenie się z dawno niewidzianymi krewnymi. Rodzinie czasem trudno spotkać się spontanicznie, a zaproszenie na wesele jest czasem najlepszym sposobem na skłonienie kogoś do odbycia długiej podróży.  

Jeśli rodzice nalegają na obecność osób, których nie chcieliście zapraszać, przemyślcie ich argumenty. Obecność na weselu zobowiązuje. Pomyślcie, że w przyszłości będziecie mogli liczyć na życzliwość i pomoc dalszej rodziny, która może się przydać w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Z drugiej strony, niezaproszenie kogoś, kto bardzo na to liczył, może wywołać rozżalenie.

SH

Użytkownik:
Treść: