Pytania i odpowiedzi » Etykieta i zwyczaje

Czy wypada prosić o pieniądze w prezencie ślubnym?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czy wypada prosić o pieniądze w prezencie ślubnym?

koperta prezentNiestety, to nie jest dobry pomysł. Nie powinno się wskazywać gościom w formalny sposób, jakim jest zaproszenie na ślub, rodzaju oczekiwanego prezentu. Lepiej poinformować najbliższe osoby, czyli rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, etc., aby na ewentualne pytania od gości sugerowali gotówkę (warto tutaj podpowiedzieć na jaki cel zbieramy pieniądze, np.: na podróż życia, nowe mieszkanie, samochód, itp., aby dostarczyć przekonującego argumentu). Sami możemy podpowiedzieć prezent pieniężny, ale tylko wtedy, gdy otrzymamy zapytanie ze strony zaproszonych gości o nasze preferencje w tej kwestii.


Warto pamiętać o osobach, które nie lubią wręczać gotówki (a na pewno takie się znajdą wśród zaproszonych). Na wszelki wypadek, dobrze jest przygotować kilka pomysłów na prezenty materialne i przekazać listę zaufanej osobie. I oczywiście trzeba pamiętać po weselu o podziękowaniu za wszystkie otrzymane prezenty. Podpowiedź jak to zrobić znajduje się w artykule "Jak napisać podziękowania dla gości?"

AG

Anonim
My, do zaproszeń dolączyliśmy mały bilecik z krótkim wierszykiem oznajmującym, iz prosimy o pienążki w prezencie ślubnym. Zwłaszcza, że nie chcieliśmy, kłopotać rodzicow informowaniem gośći, gdyż sami nie mają czasu, a my mieszkamy za granicą.
"Prezent ślubny to jest kłopot,
czy ma mikser być czy robot,
by nie pisać długich ksiązek,
młodzi proszą o pieniążek"
Ilka
wg mnie pieniądze są dobrym pomysłem, bo wydaje się je na co się ma ochotę,
a lista prezentów nie zawsze sie da zrealizowac
wolę np dołożyć drugie tyle co wartosc lichego prezentu,
i miec cos dobrej jakosci :))
Iwonka
Jak dla mnie powiedziane wprost czy też poprzez załączenie wierszyka to proszenie się o pieniądze, które nie przystoi młodej parze.
yy88yy
Najnowszy komentarz!
ja uważam, że można zasugerować, że nie chce się kwiatów tylko co innego np. karmę dla psów do schroniska czy też kupon toto lotka
Użytkownik:
Treść: