Pytania i odpowiedzi » Etykieta i zwyczaje

Co zrobić jeśli goście nie potwierdzili swojego przybycia?

5 (1 opinie)
Twoja ocena:
Co zrobić jeśli goście nie potwierdzili swojego przybycia?

Państwo Młodzi wysyłając zaproszenia na wesele, dla lepszej organizacji powinni umieścić na nich informację w stylu "Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia..." lub R.S.V.P. co oznacza z języka francuskiego "répondez, s'il vous plaît" czyli "uprasza się o odpowiedź". Goście, którzy otrzymali zaproszenie na ślub powinni jak najszybciej powiadomić Parę Młodą o swojej decyzji, szczególnie Ci, którzy nie wezmą udziału w uroczystości.

 

Jeśli jednak tego nie uczynili, należy wziąć sprawę w swoje ręce. W tym celu obdzwońcie gości, którzy się spóźniają z odpowiedzią i spytajcie o ich udział w uroczystości. Taka rozmowa może wyglądać następująco:

 

Ciociu Aniu, mówi Monika. Chciałabym się upewnić, że ciocia otrzymała zaproszenie na nasz ślub i wesele? - w tym momencie zrób pauzę, aby dać rozmówcy szansę na odpowiedź. Jeśli jednak nie usłyszeliśmy konkretnych informacji, należy zapytać wprost - Czy ciocia podjęła już decyzję odnośnie przyjazdu na nasz ślub i wesele? lub "Musimy podać w restauracji dokładną liczbę gości, dlatego czy mogłabym potwierdzić cioci udział w uroczystości?"

AG

Użytkownik:
Treść: