Porady i pomysły » Zdrowie i uroda

Jak spokojnie przespać noc przed ślubem?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak spokojnie przespać noc przed ślubem?

Żeby w dniu ślubu pięknie wyglądać i być wypoczętą musisz się wyspać. To jednak nie takie proste, kiedy masz mnóstwo spraw na głowie i nie możesz przestać myśleć o jutrzejszym dniu. Możesz ułatwić sobie zadanie korzystając z wypróbowanych domowych sposobów na dobry sen.

 

Kolacja
Ostatni posiłek zjedz najpóźniej dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Najlepiej jeśli będzie lekkostrawny i bogaty w tryptofan, jak chleb, mleko, ser żółty czy mięso indyka. Tryptofan jest aminokwasem z którego powstaje serotonina - hormon niezbędny by zdrowo spać. Ludzki organizm nie wytwarza tryptofanu samodzielnie, trzeba go dostarczać z pożywieniem.

Trochę ruchu
Na sen dobrze pomaga lekki wysiłek, nie zabieraj się jednak za nic forsownego, na przykład sprzątanie. Duży wysiłek powoduje bowiem wydzielanie adrenaliny - hormonu, który działa pobudzająco, a więc utrudnia zasypianie. Najodpowiedniejszy będzie godzinny lub półgodzinny spacer, który pozwoli Ci się dotlenić.

Dotleniania ciąg dalszy
Po powrocie do domu przewietrz sypialnię. Najlepiej otwórz okno na oścież, tak żeby powietrze w pokoju wymieniło się na świeże. Jeśli jest ciepło i z zewnątrz nie dochodzi hałas, okno możesz zostawić uchylone na całą noc.

 

Przyjemne ciepło
Zrób sobie ciepłą kąpiel, ale nie gorącą. Zbyt wysoka temperatura może podnieść Ci ciśnienie i utrudni zaśnięcie. Zaparz sobie zioła. Nasennie i uspokajająco działają rumianek, melisa i dziurawiec. Wypij ciepły napar i połóż się do łóżka.

Twoje powieki stają się ciężkie...
Oddychaj spokojnie wciągając powietrze nosem i wydmuchując ustami. Jeśli Twoje myśli uporczywie wybiegają w stronę jutrzejszego dnia spróbuj przypomnieć sobie po kolei czym zajmowałaś się dzisiaj: od momentu obudzenia aż do wieczora. Przypomnij sobie jak wyglądały osoby, które spotkałaś, jaką trasą się przemieszczałaś, staraj się odtworzyć najdrobniejsze szczegóły. Zanim dojdziesz do wieczora będziesz już spać...

Plan awaryjny
Nie działa? Zasnęłaś i znów się obudziłaś? Nie leż w łóżku. Wstań i przejdź się do łazienki. Załóż coś ciepłego i zacznij czytać gazetę, spróbuj zagłębić się w tekst, którego byś normalnie nie czytała: sport, obrady sejmu, cokolwiek co sprawi, że poczujesz się znowu senna. Dobranoc!

SH

Sylwia
A stare, dobre liczenie baranów? :)
Anonim
Na mnie nasennie dziala mruczenie mojego kota. Czytałam gdzieś, że głaskanie kota obniża ciśnienie. Może w tym rzecz... A swoją droga, ja i tak nie zasnę w noc przed ślubem. Zawsze mnie bezsenność dopadała przed egzaminami. Im bardziej chciałam zasnąć, tym bardziej nie moglam! I żadne liczenie baranów mi nie pomagało :)
Anonim
Najnowszy komentarz!
Może popić meliskę przed snem :D
Użytkownik:
Treść: