Porady i pomysły » Suknie i dodatki

Wybierz idealną suknię ślubną - jak ukryć mankamenty figury na ślubie?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Wybierz idealną suknię ślubną - jak ukryć mankamenty figury na ślubie?

Nie ma chyba kobiety pozbawionej kompleksów... Lub takiej, która chciałaby coś w sobie zmienić... Lub takiej, która pracuje nad sobą - nad jakąś częścią siebie, by dojść do upragnionego celu ;)

 

Jeśli akceptujesz siebie w pełni i jesteś bardzo zadowolona ze swojego wyglądu - brawo! Tak trzymaj! :) Niezależnie jednak od własnej samooceny, zawsze przyda się wiedza, jak wyeksponować swoje atuty, a zakryć wady. Ideał w końcu nie istnieje - odstające uszy, za szerokie biodra, za wąska talia, zbyt mały biust, za długie ręce... Wymieinać można by długo. Dziś chcę zwrócić Twoją uwagę na wady ;) i na sprytne sposoby, jak je zatuszować.

 

Oto modele sukni ślubnej, które świetnie kryją mankamenty urody!

 

  • jeśli jesteś niska

Unikaj sukni ślubnej mocno rozkloszowanej, która optycznie może się "skrócić" i jeszcze poszerzyć. Nie wybieraj także kreacji z bardzo dużymi dodatkami, wzorami, falbanami - bo te sprawią, że Twoja stylizacja ślubna będzie wyglądała ciężko. Tu przeczytasz węcej o sukni ślubnej dla niskiej Panny Młodej.

 

Odpowiednia suknia ślubna dla niskiej Panny Młodej 

 

  • jeśli jesteś wysoka

Wybierz suknię ślubną z drapowaniami i marszczeniami, pięknie będziesz wyglądać także w rozkloszowanej sukni ślubnej. Jeśli chcesz optycznie skrócić swoją sylwetkę, postaw na obniżoną talię. Również tu znajdziesz porady jak dobrać suknię ślubną dla wysokiej Panny Młodej.

 

 Suknia ślubna w stylu księżniczki dla wysokiej Panny Młodej

 

  • jeśli masz mały biust

Przede wszystkim unikaj dekoltu w kształcie litery V i takiego o mocnym wycięciu. Poszuka sukni ślubnej z dekoltem w łódkę; dobrym pomysłem jest też podkreślenie talii, np. przepasaniem lub ozdobą, albo odsłonięcie pleców - skup uwagę na innych atutach swojej urody.

 

 Suknia ślubna z dekoltem w łódkę dla Panny Młodej o małym biuście

 

  • jeśli masz duży biust

Komu by to przeszkadzało? ;) A jednak, w przypadku dużego biustu też warto zastosować optyczne sztuczki! Na pewno szerokim łukiem omijaj suknie ślubne z prostym dekoltem. Zwróć się raczej ku ładnych gorsetach z wycięciem w kształcie litery V lub klasycznego serca - te zabiegi sprawią, że Twój większy biust będzie estetycznie i ładnie wyeksponowany. Pamiętaj tylko, że podstawą eleganckiego wyglądu jest zadbany, odpowiednio nawilżony dekolt!

 

Suknia ślubna z dekoltem dla Panny Młodej o dużym biuście

 

  • jeśli masz wąskie ramiona

Wąskie ramiona są akurat zdecydowanie bardziej kobiece niż te szerokie, ale możesz delikatnie je jeszcze wymodelować. Sięgnij po suknię ślubną o ładnym dekolcie w łódkę. Ten doda Ci subtelości i wprowadzi odpowiednie proporcje do Twojej stylizacji ślubnej - całej figury.

 

 Idealna suknia ślubna dla Panny Młodej o wąskich ramionach

 

  • jeśli masz szerokie ramiona

Szerokie ramiona mogą wyglądać niekobieco, ale dość łatwo odwrócić od nich uwagę szerokim dołem - np. rozkloszowaną suknią ślubną w stylu księżniczki. Stopniowo rozszerzająca się spódnica od bioder do stóp stworzy pożądane proporcje Twojej sylwetki. Unikaj raczej całkowicie odkrytych ramion, bo taki zabieg tylko przyciągnie do nich wzrok, uwypuklając przy tym nadmiernie szerokie ramiona.

 

 Suknia ślubna dla Panny Młodej o szerokich ramionach

 

  • jeśli masz szerokie biodra

Odwróć uwagę od szerszych bioder za pomocą delikatnie rozkloszowanej spódnicy i wyeksponowaniu innych części ciała - np. wypielęgnowanych ramion oraz dekoltu. Unikaj dużych zdobień i marszczeń w okolicy bioder, bo tylko optycznie je poszerzą.

 

 Idealna suknia ślubna dla Panny Młodej o szerokich biodrach

 

  • jeśli nie masz wcięcia w talii

 Brak wcięcia w talii dość łatwo zamaskować mocno rozkloszowaną suknią ślubną, np. klasyczną księżniczką. Pamiętaj jednak, że lepiej zastosować mniejszą liczbę falban i marszczeń, bo jak będzie ich za dużo, to mogą nadmiernie przyciągać uwagę do miejsca, które w końcu nie jest idealne ;) Modeluj sylwetkę za pomocą sukni ślubnej z pionowymi liniami i wstawkami, które mogą "wyrysować" pożądaną talię.

 

 Idealna suknia ślubna dla Panny Młodej bez talii

 

Zdjęcia

Użytkownik:
Treść: