Porady i pomysły » Suknie i dodatki

Jak wybrać suknię ślubną do sylwetki? - Poradnik Panny Młodej

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak wybrać suknię ślubną do sylwetki? - Poradnik Panny Młodej

Tak naprawdę, aby suknia ślubna dobrze leżała, trzeba ją po prostu... przymierzyć, wymierzyć i dopasować na sobie. Co jeśli jesteś jednak na samym początku ślubnych przygotowań i podoba Ci się kilka modeli?

 

Na szczęście masz przed sobą krótki poradnik Panny Młodej, który pomoże Ci dobrać suknię ślubną do typu sylwetki.

 

SUKNIA ŚLUBNA DLA NISKIEJ PANNY MŁODEJ

 

Zwracaj uwagę na kreacje, które optycznie wydłużają sylwetkę. Wszelkie proste linie i ozdoby "w pionie" są jak najbardziej pożądane. Odpowiednie będą dla Ciebie modele:

  • EMPIRE - suknia zwraca uwagę na biust, dlatego trzeba pamiętać o zadbaniu o dekolt przed ślubem. Odcięcie pod biustem w postaci tasiemki, haftu czy wstęgi dodaje uroku. Spódnica opada łagodnie i prosto już od biustu, zazwyczaj suknię ślubną w stylu empire szyje się z lekkiej i lejącego się materiału. Świetnie nadaje się dla kobiet o chłopięcej budowie ciała, bo ukrywa ewentualny brak wcięcia w talii.

 

Suknia ślubna w stylu empire

 

  • RYBKA zwana też SYRENĄ - idealna dla Panien Młodych o idealnych kształtach. Bezlitoście eksponuje wszelkie nadmiarowe fałdki, nierówności, wypukłości i wklęsłości tam, gdzie nie trzeba - za to w przypadku nienagannej zadbanej figury jak mało co potrafi podkreślić jej atuty! Rybka to suknia obcisła w biuście i w biodrach, rozszerza się dopiero od linii bioder lub kolan. Jeśli jednak nie masz figury modelki, ale jesteś niska, drobna i przy tym szczupła - jak najbardziej możesz pokusić się o wymarzoną suknię ślubną syrenę.

 

Suknia ślubna fason rybka

 

  • SUKNIA w kształcie litery A - podobna nieco do sukni ślubnej księżniczki, o czym poniżej, jednak rozkloszowanie spódnicy jest nieco mniejsze - faktycznie może przypominać literę A. Ten model ma tę ogromną zaletę, że pasuje praktycznie do wszystkich typów sylwetki! Odwraca przy tym uwagę od zbyt krągłych bioder, a jednocześnie nadaje się dla pań o wąskich biodrach czy szerokich ramionach.

Suknia ślubna - litera A

 

 

SUKNIA ŚLUBNA DLA WYSOKIEJ PANNY MŁODEJ

 

Jesteś wysoka - to zazwyczaj plus, chociażby z tego względu, że niższe dziewczyny często starają się dodać sobie centymetrów za pomocą szpilek. Ty - nie musisz. Z drugiej strony, jeśli między Tobą a Twoim partnerem nie ma różnicy we wzroście, możesz mieć ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o wybór butów na ślub. Bye, bye seksowne wysokie szpileczki! A może niekoniecznie?

 

Powracając do tematu - suknia ślubna dla wysokiej Panny Młodej tak naprawdę powinna spełniać podstawową funkcję - nie powinna karykaturalnie dodawać centymetrów, a jedynie subtelnie podkreślać atuty urody. Maskowanie mankamentów, takich jak płaska pupa, szerokie ramiona, wąskie biodra itd. to temat-rzeka, raczej na osobny wpis ;) Tu skupmy się na pozostałych modelach sukni ślubnych, które ładnie wyeksponują zalety sylwetki wyższych Panien Młodych.

 

Spójrz na te suknie ślubne dla wysokiej Panny Młodej:

 

  • KSIĘŻNICZKA - wymarzony model wielu Panien Młodych już od dzieciństwa! Suknia ślubna księżniczka charakteryzuje się mocno rozkloszowanym dołem i dopasowanym gorsetem, może występować w jednej części lub z gorsetem i spódnicą osobno. Jeśli masz szerokie ramiona, to Twój typ! Rozłożona w biodrach kreacja skutecznie odwróci od nich uwagę. Poleca się ją także Pannom Młodym o chłopięcej budowie. A poza tym - raczej tym wysokim z tego względu, że wszelkie zdobienia tak częste na sukni ślubnej w stylu księżniczki (jak drapowania czy falbanki) optycznie... skracają. Niskim Pannom Młodym to pewnie niepotrzebne ;)

 

Suknia ślubna w stylu księżniczki

 

  • PROSTA - teoretycznie najprostsza z możliwych. Nie jest odcinana bezpośrednio pod biustem, jak empire, ale na podobnej zasadzie układa się wzdłuż ciała. Świetnie wyglądają w niej Panny Młode o zgrabnie wyrysowanej linii bioder.

 

Suknia ślubna o prostym kroju

 

  • SUKNIA w kształcie litery A - patrz powyżej. Suknia A pasuje do każdego typu figury, a więc dobrze będą się w niej prezentować i niskie, i wysokie Panny Młode.

 

Suknia ślubna w kształcie litery A 

 

Zdjęcia

 

Użytkownik:
Treść: