Porady i pomysły » Ślub i wesele

Najpopularniejsze konkursy weselne

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Najpopularniejsze konkursy weselne

Wesele zawsze kojarzy się z dobrą zabawą i w większości wystarczy do tego dobra muzyka i dobry humor gości. Jednak bardzo często Pary Młode decydują się na dodatkowe urozmaicenie wspólnie spędzanego z bliskimi czasu. Jeśli i Ty szukasz rozrywek, które spodobają się Twoim gościom weselnym, spójrz koniecznie na te najpopularniejsze konkursy weselne!

 

Oto 3 popularne konkursy weselne, które zapewnią świetną zabawę na weselu!

 

A już na pewno salwy śmiechu w niektórych momentach... ;) Pewnie dobrze je znacie, ale jeśli nie - zobaczcie, na czym polegają:

  • KONKURS "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Bardzo łatwy do zorganizowania na sali weselnej, choć wymaga pewnego przygotowania wcześniej ze strony prowadzącego imprezę - wodzireja, DJ-a, lidera zespołu weselnego. Zabawa polega na usadzeniu świeżo poślubionych małżonków na krzesłach na środku sali - ale plecami do siebie - i na prostym-nieprostym quizie. Prostym, jeśli Para Młoda zna się na wylot i nie da się zjeść tremie. Nieprostym, jeśli okazuje się, że w niektórych kwestiach mają odmienne poglądy... ;)

 

Prowadzący zadaje kolejne pytania, np. o rolę w związku, a Panna Młoda i Pan Młody mają wskazać, do kogo się ta kwestia odnosi. Kto zmywa naczynia po kolacji? Panna Młoda czy Pan Młody? Uciecha wśród gości weselnych pojawia się wtedy, gdy odpowiedzi są sprzeczne.

 

  • KONKURS "ZAMKNIJ OCZY"

Również polega na sprawdzeniu znajomości małżonków, choć tutaj w sposób bardziej namacalny. Jednej osobie zawiązuje się oczy, np. Pannie Młodej, podczas gdy Pan Młody z innymi panami z wesela ustawia się w rządku. Panna Młoda z zawiązanymi oczami poprzez... obmacywanie wybranej części ciała ma rozpoznać, który to jej mąż ;) Po zakończonym zadaniu - pytanie, czy zwieńczonym sukcesem - Para Młoda zamienia się rolami i teraz mąż musi odszukać swoją drugą połówkę, uruchamiając swój instynkt i receptory pod palcami.

 

  • KONKURS "HISTORIA O RODZINIE"

12 krzeseł ustawionych w dwóch rzędach naprzeciw siebie. Sześciu członków z jednej strony rodziny i sześciu z drugiej. Każdy dostaje określoną rolę i musi zapamiętać kogo odgrywa. Następnie prowadzący zabawę czyta opowiadanie, w którym przytacza historię całej rodziny - wymieniając wszystkich jej członków po kolei w dowolnych kombinacjach - a uczestnicy konkursu, których właśnie wyczytano muszą biegać i zajmować krzesła... Śmiechu jest co niemiara, szczególnie jeśli ktoś podczas wyścigu o wolne krzesło traci równowagę.. Sama oceń czy w ten sposób chcesz się bawić ze swoimi gośćmi ;)

 

Użytkownik:
Treść: