Porady i pomysły » Sale weselne i menu

Hortensja w bukietach i dekoracjach ślubnych

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Hortensja w bukietach i dekoracjach ślubnych

Hortensja to roślina o przepięknych kwiatach, za pomocą których można stworzyć niezwykle efektowne bukiety i dekoracje ślubne. Hodowana w glebie o odczynie kwaśnym daje intensywnie niebieskie kwiaty. Przy pomocy odżywek zasadowych można wyczarować kwiaty różowe lub czerwonawe. Chociaż w ogrodzie kwitnie głównie latem, jednak dzięki uprawom szklarniowym mogą o niej pomyśleć Panny Młode prawie przez cały rok.

Oto pomysły jak uczynić hortensję głównym motywem ozdobnym na ślubie i przyjęciu weselnym:

 

Bukiet ślubny
Hortensja jest tak dekoracyjna, że może wystąpić solo w bukiecie ślubnym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ją z innymi kwiatami np.: niebieską hortensję z białymi kantadeskami; w kolorowym bukiecie z daliami i storczykami; zieloną hortensję z herbacianymi tulipanami i kantadeskami, jak również zieloną hortensję z różami (na zdjęciu obok).

Stroik
Stroik, czyli butonierka powinien nawiązywać zarówno do bukietu Panny Młodej, jak również do dodatków w stroju Pana Młodego. Błękitny akcent kolorystyczny w krawacie lub muszniku można wzmocnić niebieską gałązką hortensji np. z białymi frezjami lub eustomą.

 

Dekoracja pojazdu
Do udekorowania pojazdu ślubnego wystarczą kwiaty hortensji i długie wstążki. Mogą one zostać przymocowane w równych odstępach wzdłuż boków pojazdu. Inną opcją jest stworzenie bukietu z hortensji na maskę z przodu samochodu. Ważny jest tutaj umiar i wielkość kwiatostanu użytego do dekoracji, aby samochód nie utonął w kwiatach.

 

Dekoracje kościoła

Hortensja użyta do dekoracji świątyni, w której odbędzie się ślub, może być połączona zarówno z szerokimi wstążkami w kolorze białym, jak i z zielonymi liściami, trawami lub innymi kwiatami. Nie ma przeszkód, aby stroiki zamocować na ławach od strony nawy głównej lub na oparciach krzeseł. Dodatkową opcją są bukiety przy ołtarzu.

 

Dekoracja tortu
Torty weselne są zazwyczaj zdobione kwiatami z masy cukierniczej. Jednak o wiele piękniej wyglądają świeże kwiaty ułożone na zarówno na torcie, jak i wokół niego. Mogą to być całe kwiatostany lub same płatki hortensji.

 

Dekoracja sali
W dekoracji sali nie trzeba już zachowywać takiego umiaru, jak przy dekoracji samochodu. Hortensji może być dużo i w dużych bukietach. Dzięki temu pomieszczenie wypełni się delikatnym pięknym zapachem, który uwydatnią zapalone świece.

Inne dekoracje

To nie koniec. Hortensja może stanowić piękną ozdobę do zaproszeń lub podziękowań dla gości wysyłanych po weselu. W tym celu należy jej niebieskie kwiaty odpowiednio zasuszyć np. w książkach, aby zachowały swój piękny błękitny kolor.

Zdjęcia ozdób, bukietów i dekoracji z hortensji można zobaczyć w Galerii zdjęć.

AG

Użytkownik:
Treść: