Porady i pomysły » Sale weselne i menu

Czekoladowo-różowe przyjęcie weselne

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Czekoladowo-różowe przyjęcie weselne

czekoladowy obrus rozowy dekoracje stół weselny Marzysz o weselu w niestandardowej oprawie bez białych obrusów, pokrowców na krzesła i zastawy stołowej w tym kolorze? Wyobraź sobie aromatyczną i niezwykle elegancką scenografię w kolorze ciemnej czekolady i bladego różu. Oto kilka pomysłów na niepowtarzalne i niezwykle pachnące dekoracje weselne.

Nakrycia stołów
Na początku obrusy - mogą być dwukolorowe. Spodnią warstwę będą stanowić obrusy w brązowym odcieniu, a na wierzch kładziemy małe obrusy lub bieżniki w kolorze bladego różu. Można również odwrócić ich kolejność. Kolejnym elementem nakrycia będzie zastawa stołowa. Pasować będą zarówno talerze w klasycznym, białym kolorze lub w odcieniach nawiązujących do obrusów. Obok sztućców kładziemy serwetki w różowo-wrzosowym kolorze.

Dekoracje i ozdoby stołów weselnych
Mamy do wyboru mnóstwo materiałów, których możemy użyć do ozdobienia weselnego stołu. Jeśli chcesz, aby dekoracje nawiązywały do natury, to już wcześniej rozpocznij zbieranie odpowiednich rekwizytów takich jak: orzechy, kasztany, żołędzie, suszone kwiatostany hortensji i inne.

Oto przykłady dekoracji, które możemy stworzyć samodzielnie lub przy pomocy florysty (dekoratora wnętrz):

  • Pałeczki cynamonowe (np. po 5 sztuk) przewiązujemy różową szyfonową wstążką i kładziemy luzem na stole lub traktujemy pojedyncze sztuki jako ozdobę do serwetek.
  • Kawowe lampiony - niewielkie szklane wazony lub po prostu szklanki napełniamy do połowy ziarenkami kawy, wstawiamy do środka grubą świeczkę w różowym lub waniliowym odcieniu. Lampiony przewiązujemy rafią lub sizalem w naturalnym, brązowym lub bladoróżowym odcieniu.
  • Orzechy kokosowe układamy luzem na stole lub wiercimy w nich otwór, odlewamy mleczko kokosowe i wstawiamy do środka jak do wazonu np. gałązkę kwitnącej wiśni, wiązkę zasuszonych traw, różowe storczyki.
    Innym pomysłem na dekorację z orzechów kokosowych jest zrobienie z nich lampionów. Orzechy po przepiłowaniu na pół wydrążamy i wstawiamy do środka świeczkę lub robimy z nich świecę poprzez wlanie parafiny i umieszczenie knota.
  • Pachnące wazony - wysokie, cienkie, szklane wazony napełniamy do wyboru: kawą, kasztanami, żołędziami, migdałami i wkładamy do nich zasuszone kwiaty hortensji kwitnącej na różowo, strusie pióra lub zasuszone trawy.
  • Szyszki mogą być również ładną ozdobą, a jednocześnie służyć jako stojaki na wizytówki (winietki).

fontanna czekoladowa, czekoladowa fontanna, czekolada,

  • Do brązowych flakonów wkładamy strusie piórka, kwitnącą na różowo piwonię, orchideę, róże lub gałązki kwitnącej wiśni.
  • Szklane podstawki/talerzyki obsypujemy płatkami róż, a na środku stawiamy brązowe świece pachnące cynamonem lub czekoladą albo małe szklane miseczki wypełnione orzechami w polewie czekoladowej.
  • Wrzosiec - daleki kuzyn naszego rodzinnego wrzosu będzie przepięknie wyglądał na weselnym stole, jeśli doniczkę z tą rośliną wstawimy do drewnianych pudełek lub osłonek z ciemnej wikliny.

Czekoladowe atrakcje
W takiej czekoladowo-różowej oprawie nie może zabraknąć fontanny z prawdziwą, płynną czekoladą. Obok fontanny kładziemy drewniane patyczki szaszłykowe, na które nabijamy różowe pianki Marshmallows lub ciemne winogrona do maczania w czekoladzie.

Do wystroju świetnie będzie pasował czekoladowy tort weselny. Tort lub stół na którym stoi można udekorować płatkami róż lub kwiatami w kolorze różowym.

AG

Użytkownik:
Treść: