Porady i pomysły » Różności

Niezapomniany zapach w dniu ślubu

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Niezapomniany zapach w dniu ślubu

Twoja ślubna kreacja to nie tylko suknia, welon i bukiet. To też zapach. To właśnie zapach po latach najżywiej wywoła w Twojej pamięci dzień ślubu. Warto wybrać go uważnie.

Jak zachować wspomnienia

Dlaczego znajomy zapach wywołuje lawinę wspomnień i skojarzeń? Wynika to z budowy naszego organizmu i lat ewolucji. Ośrodek węchu znajduje się w najstarszej ewolucyjnie,
najbardziej pierwotnej części naszego mózgu. Ta sama część mózgu odpowiada za utrwalanie śladów pamięciowych. Wspomnienia, które z czasem zacierają się w pamięci, ożywają pod wpływem zapachu. Wraz z nimi wracają emocje jakie towarzyszyły Ci tego dnia. Jeśli chcesz, żeby wspomnienia z dnia ślubu nawet po latach były żywe i wyraźne użyj w dniu ślubu nowych perfum, a potem używaj ich tylko wtedy, gdy zechcesz przypomnieć sobie i Twojemu mężowi ten dzień. Jeśli będziesz używać ich zbyt często wspomnienia z czasem się zatrą lub zastąpią je inne wspomnienia skojarzone z tym zapachem. Perfumy przechowuj w miejscu ciemnym i chłodnym. Najlepiej w ich oryginalnym pudełku. Perfumy mają określoną ważność. Po kilku latach, trzeba będzie kupić nowy flakonik.

 

Jakie perfumy wybrać

Przede wszystkim wybierz perfumy markowe. Dobre perfumy są trwałe i pachną ładnie do samego końca. Tanie perfumy mogą już po kilkudziesięciu minutach pachnieć nieprzyjemnie.

Na ciepłe dni wybierz lżejsze perfumy w specjalnej letniej wersji. Nie zabarwią one skóry pod wpływem słońca, a ich zapach nie będzie męczący. Jeśli bierzesz ślub jesienią lub w zimie, możesz wybrać cięższy, bardziej wyrazisty i zmysłowy zapach.

Zapachy dostępne są zwykle w trzech formach, które różnią się koncentracją. Najbardziej skoncentrowana wersja to perfumy, mniej skoncentrowana jest woda perfumowana, a najmniej woda toaletowa. Tuż po użyciu wszystkie formy mogą pachnieć równie intensywnie, ale najdłużej utrzyma się zapach perfum. Na dzień ślubu warto wybrać co najmniej wodę perfumowaną, a najlepiej perfumy. Dzięki temu zapach utrzyma się aż do samego rana.

Jak wybierać

Daj sobie trochę czasu.Przygotuj się na kilka wizyt w perfumerii. Przed wyjściem nie używaj żadnych pachnideł. Weź ze sobą kilka ziarenek kawy. Przeciętnie wrażliwy nos jest w stanie ocenić trzy zapachy pod rząd - potem przestaje je odróżniać. Kiedy poczujesz, że wszystkie flakoniki zaczynają pachnieć podobnie, powąchaj kawę. To przywróci Ci zdolność rozpoznawania zapachów. Możesz też potrzeć nos swetrem. Jeśli do oceniania zapachów używasz papierka najpierw pomachaj nim w powietrzu i nie zbliżaj go zbytnio do nosa, niewielkie cząsteczki zapachu mogą się wtedy osadzać na skórze i to je będziesz czuć wąchając kolejne perfumy.

Kiedy wytypujesz już odpowiadający Ci zapach lub kilka zapachów, spryskaj nim nadgarstek, nie rozcieraj. Perfumy pachną inaczej na skórze bo komponują się z naszym naturalnym zapachem. Tylko testując je na skórze będziesz mogła odkryć jak pachną. Możesz pomachać ręką, żeby szybciej wyschła. Nie zajmie to dużo czasu ponieważ perfumy zawierają alkohol, który bardzo szybko paruje.

Teraz masz cały dzień na zapoznanie się z zapachem. Każde perfumy mają w sobie trzy nuty. Pierwsza nuta, zwana nutą głowy ujawnia się zaraz na początku, następna - nuta serca w kilkanaście minut później. Najdłużej, od kilku do kilkunastu godzin, utrzymuje się nuta głębi i to na nią powinnaś zwrócić największą uwagę.

Jak używać

Perfumy uwalniają swój zapach pod wpływem ciepła ciała, najlepiej więc spryskać nimi miejsca gdzie najbliżej pod skórą przepływa krew, na przykład nadgarstki, zgięcia łokci, szyję. Zapach najdłużej przechowują włosy, możesz je więc też delikatnie spryskać. Perfumy mogą zabarwić materiał. Najlepiej więc użyć perfum przed nałożeniem sukni i odczekać aż wyschną. Pamiętaj o umiarze. Dobre perfumy pachną intensywnie, a ich zapach będzie sie bardzo długo utrzymywał. Przez cały czas trwania uroczystości będziesz pięknie pachnieć mimo, że po pewnym czasie możesz przestać sama czuć ich zapach. To wynik naturalnego procesu oswajania się z zapachem, dlatego lepiej spryskać się tylko raz, w innym przypadku może się okazać, że pachniemy odurzająco jak cała perfumeria.

Zapachy specjalnie na ślub

Kreatorów perfum ślub od dawna inspiruje to tworzenia pięknych zapachów. Jeden z najbardziej znanych to Fleurissimo stworzone przez firmę Creed specjalnie na dzień ślubu aktorki Grace Kelly z księciem Monako. Inne zapachy inspirowane uroczystością zaślubin to Amarige Mariage Givenchy i Happy Clinique. W skład tego ostatniego wchodzi zapach kwiatu stefanotisa, którym na Hawajach przystrajają się panny młode. Perfumy oferuje również znana projektantka sukien ślubnych Vera Wang.

Perfumy możesz dobrać tak, żeby współgrały z zapachem Twojego ślubnego bukietu. Znajdziesz wiele perfum zawierających zapach róży, jaśminu, lilii i innych kwiatów. Życzymy trwałych wspomnień!

SH

Katarzyn
Osobiście miło mi się kojarzą Dolca&Gabbana Rose the on. Więc jak dla mnie ważne jest też, żeby się miło kojarzyły i przywoływały wspomnienia z młodości :)
natali
Coco Chanel :):)
Anonim
Najnowszy komentarz!
Zapach powinien być świeży, szczególnie jeśli ceremonia jest za dnia i jeszcze latem. Przede wszystkim też trwały, bo co prawda można mieć perfumetkę ze sobą, ale kto by pamiętał, by jej co chwilę używać...
Użytkownik:
Treść:
 
Tagi: