Porady i pomysły » Przed ślubem

Porady i wskazówki przy wyborze sukni ślubnej

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Porady i wskazówki przy wyborze sukni ślubnej

Jest kilka takich rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej. Oprócz samego upatrzonego modelu czy koloru tkaniny jest jeszcze przynajmniej 5 kwestii, nad którymi warto zastanowić się, wybierając suknię ślubną ;)

 

  • GORSET

Zwróć uwagę przy gorset przy wybranej przez Ciebie sukni ślubnej dobrze leży. Nie powinien nigdzie odstawać, gorsety z zasady wiąże się mocno, ale nie powinien także nigdzie uwierać. Jeżeli czujesz ucisk albo ból po kilku minutach od założenia, pomyśl, co byłoby po kilkunastu godzinach noszenia!

 

Najważniejsze, abyś w gorsecie sukni ślubnej mogła swobodnie oddychać :)

 

Jeśli szyjesz suknię ślubną na zamówienie bądź w salonie, krawiec powinien pobrać dokładne wymiary talii, biustu, bioder, długości pleców itd. Śmiało mów, czego oczekujesz i jak się czujesz podczas kolejnych przymiarek.

 

  • WIĄZANIE GORSETU

Choć pani w sklepie może bardzo do tego przekonywać, ja odradzam gorsety zapinane na haftki albo suwak. Chociażby z tego względu, że jeśli źle dobierzesz gorset sukni ślubnej lub w dniu ślubu nagle okaże się niewygodny (deko przytyjesz albo przeciwnie - może trochę schudniesz z emocji tuż przed tym wielkim dniem?) - to w godzinę zero nic z tym już nie zrobisz. Będziesz musiała przemęczyć się w dość niewygodnym ubiorze, a to może Ci popsuć całą zabawę i wspomnienia.

 

Co w takim razie wybrać?

 

Najlepszym rozwiązaniem jest gorset wiązany na tasiemki - i to dość szerokie, by nie ześlizgiwały się ani nie rozwiązywały.

 

  • KOŁO

W zależności od tego, jaką suknię ślubną wybierasz, różne będzie też w niej koło. Jednak to nieprawda, że ten elementy znajduje się tylko w bardzo rozłożystych sukniach ślubnych w stylu księżniczki. Koło, jako konstrukcja podtrzymująca kolejne warstwy materiału i nadająca kreacji ładny kształt, stosuje się także w innych modelach, chociażby sukni ślubnej w kształcie litery A.

 

Podczas przymiarek sprawdź, czy koło w sukni ślubnej jest elastyczne, czy swobodnie możesz w niej siadać, obracać się, tańczyć.

  • TKANINA

Według starej zasady - im lepszy, tym piękniejszy, tym droższy ;) Jednak nie sugeruj się tylko ceną, ważny jest także wybór sukni ślubnej z odpowiedniego materiału w odniesieniu do pory roku, w jakiej planujecie uroczystość! Latem sprawdzą się lżejsze materiały, jak cieniutki tiul albo organtyna, natomiast zimą śmiało możesz sięgnąć po ciężką satynę czy też gęsto plecioną taftę.

  • ELEMENTY OZDOBNE

W zależności od gustu - jedna Panna Młoda szuka sukni ślubnej bogato zdobionej, innej zależy na maksymalnej prostocie. Warto przy tym zawsze pamiętać o dość logicznej zasadzie - im bardziej strojna suknia, tym delikatniejsze powinny być dodatki dookoła (biżuteria, a nawet rodzaj fryzury) - i na odwrót.

 

Jeśli decydujesz się na suknię ślubną z aplikacjami, sprawdź, w jakim są stanie - jak starannie się przyszyte, czy haft się nigdzie nie pruje, czy koronka jest równo wyszyta... Warto pamiętać, że w parze z jakością idzie elegancja - i tego życzę wszystkim Pannom Młodym!

Użytkownik:
Treść: