Porady i pomysły » Podróż poślubna

Przepis na udany miesiąc miodowy

4 (1 opinie)
Twoja ocena:
Przepis na udany miesiąc miodowy

wakacje, miesiąc miodowy, podróż poślubnaMarzycie o niezapomnianej podróży poślubnej, którą moglibyście zapamiętać na całe życie? Co zrobić, aby przyniosła Wam ona same pozytywne wspomnienia?

Cel podróży
Chociaż oferty last minute są bardzo kuszące, warto już wcześniej zastanowić się, w jakim kierunku chcielibyście się udać. Jeśli on uwielbia wędrówki górskie z plecakiem, a ona odpoczynek na plaży w promieniach słońca, szukajcie pośredniego rozwiązania, które zadowoli obie strony. Dobrze jest wówczas wziąć pod uwagę kierunki, których wcześniej nie rozważaliście. Może nieśpieszna podróż po Toskanii lub Prowansji, zamiast plaży na Krecie lub wędrówki po Alpach?

Budżet
Nie warto wchodzić na nową drogę życia z kartą kredytową obciążoną ponad stan wakacyjnymi szaleństwami. Jeśli macie problemy z rozsądnym wydawaniem pieniędzy na wyjazdach, może lepiej zamówić ofertę typu all inclusive, gdzie ważniejsze wydatki, typu posiłki macie już wliczone w cenę biletu. Wybieracie się w miejsce, gdzie główną atrakcją są wycieczki fakultatywne? Nie zapomnijcie uwzględnić tych kosztów w swoim planie wydatków.

Relaks

Przygotowania do ślubu i wesela wymagały od Was szybkich decyzji na czas. Wasza podróż ma być odpoczynkiem od całego przedślubnego stresu. Zwolnijcie. Oddajcie się błogiemu lenistwu i zamiast zwiedzania wszystkich turystycznych atrakcji w okolicy, poszukajcie miejsc, gdzie nie trzeba się spieszyć, biegać z mapą i czekać w kolejkach do muzealnych kas.

Zdrowie
Jeśli czujecie się bardzo zmęczeni, może warto dać sobie kilka dni na odpoczynek, zanim ruszycie w podróż poślubną. Osoby, które wybierają się na wakacje w słabej formie fizycznej, szybko łapią infekcje i zatrucia, a wówczas miesiąc miodowy może zakończyć się poszukiwaniem lekarza i przymusowym leżeniem w łóżku.

Szacunek
Różnicie się pod wieloma względami. On lubi poranne spacery, ona uwielbia nocne życie. On woli nieśpieszne wędrówki, ona jest pełna energii i uwielbia buszowanie po sklepach. Jeśli chcecie powrócić z podróży w doskonałych nastrojach, powinniście respektować nawzajem swoje przyzwyczajenia i wybory. Zamiast budzić ją wcześnie rano, wybierz się sam na niedaleką wędrówkę po okolicy. Zamiast ciągać go po sklepach, dajcie sobie wolny czas na godzinę lub dwie. On wypije sobie drinka w nadmorskiej knajpie, a ona zrobi w tym czasie wymarzone zakupy.

Niespodzianki
Każdy lubi miłe niespodzianki. Śniadanie do łóżka, miłosne liściki, małe prezenciki i tajemnicze wycieczki. Róbcie wszystko, aby ukochana osoba poczuła się podczas tej podróży naprawdę wyjątkowo. Nie pozwólcie, aby Waszymi wieczorami zawładnął telewizor lub komputer. Poświęćcie swój czas na spacery, rozmowy i odpoczynek. Wówczas podróż poślubna będzie się Wam kojarzyła z niezwykłym i niezapomnianym początkiem nowego, wspólnego życia.

AG

Użytkownik:
Treść: