Porady i pomysły » Kwiaty i dekoracje

Po czym poznać dobrego florystę?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Po czym poznać dobrego florystę?

bukiet ślubny, wiązanka ślubna, Panna MłodaMarzysz o pięknym i niepowtarzalnym bukiecie ślubnym. Na dodatek nie masz zbyt wiele czasu na wybór, ponieważ zostało jeszcze tyle spraw do załatwienia. A w książce telefonicznej znajdują się dziesiątki adresów. Postaraj się przypomnieć sobie kwiaciarnie, które mijałaś. Może jest taka, która zachwyciła Ciebie przepięknym wystrojem i oryginalnymi kompozycjami? Popytaj wśród znajomych i przejrzyj strony rekomendowanych florystów.

Umów się na spotkanie
Wybierz sobie 3-4 kwiaciarnie i odwiedź je w wolne popołudnie. Zwróć uwagę w jaki sposób zostałaś przyjęta. Czy dana osoba poświęciła Ci swój czas, czy też pozostawiła Cię samą z albumem wiązanek ślubnych?

Obejrzyj kompozycje
Rozejrzyj się po kwiaciarni. Jak wyglądają gotowe bukiety we flakonach? Czy są świeże i ładnie skomponowane bez nadmiaru ozdób? Czy nie "gryzą się" kolorystycznie? Obejrzyj zdjęcia w albumie z propozycjami wiązanek ślubnych. Jakie są Twoje pierwsze wrażenia? Czy prezentowane bukiety i dekoracje mają indywidualny charakter, czy też wszystkie wyglądają podobnie? Czy chciałabyś mieć podobny bukiet ślubny?

Dobór bukietu
Zwróć uwagę, w jaki sposób florystka stara się dobrać dla Ciebie bukiet ślubny i dekoracje. Czy poprosiła Ciebie o zdjęcia sukni ślubnej, spytała o kolorystykę stroju Pana Młodego, druhny, wystrój sali weselnej i kościoła? Czy potrafi wytłumaczyć, jakie kwiaty podkreślą Twoją urodę i osobowość? Czy umie doradzić, które wiązanki pasują do wybranej przez Ciebie sukni ślubnej i dodatków? Dobry florysta potrafi uważnie słuchać i stara się wysondować upodobania przyszłej Panny Młodej. Czy usłyszałaś pytanie jakie są Twoje ulubione kwiaty?

Dekoracje kwiatowe kompozycja kwiatowa Dopasowanie do budżetu
Niektórzy klienci mogą nie zdawać sobie sprawy, jak kosztowne bywają kwiaty. Warto więc obliczyć, jakim dysponujemy budżetem na bukiety i dekoracje kwiatowe. Czy propozycje florystki nie przekraczają ustalonego przez Ciebie budżetu? Spytaj o kwiaty sezonowe, które znacznie obniżą koszty. Dobry florysta zawsze potrafi znaleźć dobre rozwiązanie bez względu na budżet jakim dysponujemy i wielkość uroczystości ślubnej.

Kiedy już podejmiesz decyzję odnośnie bukietu i dekoracji, dostarcz florystce zdjęcia pomieszczeń wymagających udekorowania i jeśli chcesz mieć spokojny sen w noc przedślubną obejrzyj już w piątek gotowy bukiet.

AG

Użytkownik:
Treść: