Porady i pomysły » Fryzury

Wizyta u fryzjera

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Wizyta u fryzjera

Jeśli masz wypróbowanego fryzjera, z którego jesteś zadowolona, nie eksperymentuj przed ślubem. Twój fryzjer zna twoje upodobania i wie jak układają się Twoje włosy. Wiesz czego się spodziewać i możesz uniknąć przykrych niespodzianek. Jeśli nie trafiłaś jeszcze na swojego wymarzonego fryzjera - te porady są dla Ciebie.

 

Zapytaj koleżanek

Koleżanki, to chyba w każdym przypadku najlepsze źródło informacji. Skorzystaj z niego też tym razem. Przyjrzyj się fryzurom przyjaciółek, najlepiej tym, które mają włosy podobne do Twoich. Zapytaj o ich fryzjerów, a szczególnie o to:

  • Czy chodzą do nich stale (po pierwszej wizycie trudno wyrobić sobie opinię)
  • Czy są zadowolone z ich usług
  • Czy zdarzyły się im fryzurowe wpadki (obcięcie niezgodne z życzeniami, źle dobrany kolor, fryzura, w której było im nie do twarzy)
  • Higienę w zakładzie (nie warto ryzykować zakażenia)
  • Ceny

 

Zabierz rekwizyty
Słowami może być trudno opisać wymarzoną fryzurę. Najlepiej zaopatrz się w zdjęcia fryzur, które chciałabyś odtworzyć. Możesz je wydrukować z naszej galerii. Pamiętaj, że każdemu jest do twarzy w czymś innym. Czasem warto zdać się na zdanie specjalisty. Nie musisz jednak wierzyć na słowo, pytaj dlaczego dana fryzura jest dla Ciebie korzystna lub nie. Upewnij się, że odrzucanie Twoich pomysłów nie jest spowodowane brakiem umiejętności. Nie musisz też wierzyć na słowo, w końcu od czego jest fryzura próbna, masz prawo wymagać wypróbowania różnych opcji.

W każdym momencie, jeśli tylko masz wątpliwości co do działań fryzjera, powiedz o tym. Każdy profesjonalista to zrozumie. Fryzura ma się podobać przede wszystkim Tobie, a niektórych zmian nie da się szybko odwrócić, np. zbyt krótko obciętych włosów.

Weź ze sobą zdjęcie swojej sukni. Nie każda fryzura będzie wyglądała równie dobrze z każdym fasonem. Ważny jest zwłaszcza kształt dekoltu. Najlepiej załóż na siebie bluzkę o podobnym kroju dekoltu co Twoja sukienka. Jeśli zamierzasz farbować włosy na inny odcień, weź ze sobą kawałek materiału sukni i porównaj z próbnikiem kolorów włosów. W ten sposób upewnisz się, że kolor włosów będzie ładnie współgrał z kolorem sukni, zamiast się "gryźć".

Jeśli chcesz mieć ozdoby we włosach, zabierz je ze sobą. To samo dotyczy welonu. Jeśli nie kupiłaś jeszcze welonu, możesz wziąć coś, co będzie go udawać, na przykład cienką apaszkę (za kilka złotych możesz wybrać coś w sklepie indyjskim, jeśli nie masz w domu). Jeśli chcesz mieć wpięte we włosy żywe kwiaty, weź na próbę coś, co je zastąpi, np. sztuczne kwiaty, albo spinki. To pomoże zaplanować miejsce ich wpięcia.

Rób zdjęcia i patrz na zegarek
Weź ze sobą aparat i poproś fryzjera lub przyjaciółkę, żeby w trakcie czesania robiła zdjęcia różnych wariantów fryzur. Będziesz je mogła pokazać komuś, kogo opinię cenisz i poradzić się w czym Ci do twarzy. Fotografia pomoże też fryzjerowi przypomnieć sobie jak wyglądała fryzura, którą wybierzesz. Przy kilkudziesięciu klientach tygodniowo trudno polegać jedynie na pamięci.


Przed wyjściem z domu spójrz na zegarek, żebyś mogła sprawdź ile czasu zajmuje Ci dotarcie do salonu (jeśli nie zamawiasz czesania w domu). Zwróć uwagę ile czasu trwa samo czesanie. Te informacje będą Ci potrzebne, żeby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na fryzurę w dzień ślubu.

Przetestuj fryzurę
Zwróć uwagę jak trwała jest fryzura próbna i jak się w niej czujesz. Czy coś Cię krępuje albo przeszkadza? Czy fryzura wymaga częstych poprawek? Czy nadal wygląda dobrze po kilku godzinach? Pamiętaj, że w tańcu będzie bardziej narażona na rozburzenie, więc może korzystając z tego, że masz piękną fryzurę próbną prosto z salonu, wybierzesz się ją testować na tańce?

Zarezerwuj termin
Kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z usług wybranego fryzjera niezwłocznie zarezerwuj termin. Poproś o wypisanie karteczki z datą i godziną wizyty, w ten sposób będziesz pewna, że nie zapomnisz, a w razie nieporozumień będziesz miała dowód na piśmie. Możesz też ubiegać się o zniżkę, jeśli do salonu przyjdzie się też czesać ktoś z Twoich gości weselnych. Oni oczywiście muszą ustalić własne terminy.

W dniu ślubu
Na ślubną bieliznę załóż zapinaną z przodu bluzkę, sweter lub sukienkę tak, żebyś mogła łatwo je zdjąć i nałożyć suknię nie ruinując fryzury.

SH

BonnerJeannine31
Looking for superb service? This respectful agency has a lot of experience in writing industry, so it will offer you good quality Management Essay.
Sabina
Ja szukam szukam i nie mogę znaleźć fryzjera dla siebie
lusia
Najnowszy komentarz!
Sabina a z jakiego jesteś miasta?
Użytkownik:
Treść: