Porady i pomysły » Fryzury

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

0 (0 opinie)
Twoja ocena:
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

"Jaka fryzura podoba się Pani najbardziej"? Takie pytanie słyszymy dosyć często w salonie fryzjerskim. Dla ułatwienia otrzymujemy katalog z setkami pięknie uczesanych modelek i chwilę na zastanowienie. Oczywiście mamy już w głowie koncepcję fryzury i kiedy po godzinie oglądamy efekt strzyżenia, okazuje się, że coś jest nie tak. Otóż został pominięty bardzo ważny element - kształt naszej twarzy. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci dobrać najlepszą fryzurę.Fryzura Panny Młodej

 

Twarz owalna

Jesteś szczęściarą - Tobie pasują prawie wszystkie fryzury. Czasami, mimo ładnego kształtu twarzy, chciałabyś jednak odwrócić uwagę od pewnych elementów.

Broda wysunięta - dobrze będziesz wyglądała we fryzurce na pazia. W takim uczesaniu włosy gładko opadają ku dołowi z końcówkami podwiniętymi do środka na wysokości brody. Skoncentruj uwagę na górnej części twarzy poprzez wysokie upinanie włosów i grzywkę.

Broda cofnięta - ukryjesz ją pod skośnym ścięciem włosów: z tyłu włosy krótsze, a z przodu dłuższe (na wysokości brody).

Ładny owal twarzy najlepiej widać przy włosach spiętych w koński ogon.

 

Twarz okrągła

Będziesz najlepiej wyglądała we fryzurze, która wydłuży i wyszczupli optycznie Twoją twarz. Włosy upinaj więc wysoko lub zafunduj sobie uczesanie z pazurkami zachodzącymi na policzki. Jeśli nosisz proste, półdługie włosy, wówczas nie zakładaj ich za ucho i nie wywijaj końcówek na zewnątrz, tylko do środka. Unikaj przedziałków na środku, fryzur puszystych i loków, które poszerzają dodatkowo twarz. Proste grzywki również są dla Ciebie niekorzystne.

Nie zapominaj o makijażu. Nieoceniony będzie w Twoim przypadku róż, który nakładaj na policzki ukośnymi pociągnięciami w dół. Brwi staraj się wyskubać tak, aby miały kształt złamany, a nie półokrągły.

 

Twarz kwadratowa

Prawdopodobnie masz szerokie czoło i wydatne kości policzkowe oraz kości żuchwy. Wybierz uczesanie, które zaokrągli Twoje rysy i wydłuży twarz. Tak więc korzystne będą fryzury faliste, z lokami i niezbyt krótkie. Najlepiej, jeśli fryzura będzie asymetryczna, z wycieniowanymi bokami, z pasmami włosów zachodzącymi na kości żuchwy. Końcówki włosów prostych wywijaj do środka. Unikaj włosów prostych, kończących się na wysokości brody.

Jeśli chodzi o makijaż to skoncentruj się na upiększeniu górnej części twarzy, odwracając tym samym uwagę od okolic brody i żuchwy. Wyjątkiem jest róż, który nakładaj ukośnie w dół na policzki oraz koniecznie na wystające kości szczęki.

 

Twarz w kształcie serca

Szerokie czoło, mała broda i wystające kości policzkowe w skrócie charakteryzują typ rodzaj urody. Aby uzyskać balans pomiędzy górną i dolną częścią twarzy wybieraj fryzury, które zwężą optycznie twarz w okolicach czoła i wypełnią pustą przestrzeń w okolicy brody. Następujące fryzury sprawdzą się w Twoim przypadku: włosy półdługie z kręconymi końcami; uczesanie z przedziałkiem po środku i z grzywką zasłaniającą boki czoła; prosta grzywka i włosy z końcówkami wywiniętymi na zewnątrz.

Malując twarz podkreśl usta i przyciemnij różem brodę i boki czoła. Róż na policzki nakładaj niezbyt ukośnie.

 

Twarz w kształcie gruszki

Węższe czoło i szersza broda to charakterystyczne cechy twarzy w kształcie gruszki. Uczesanie, jakie możesz wybrać to: fryzura upięta na górze ze zwisającymi kosmykami; wszelkie asymetryczne pazie; grzywka z pazurkami i długie proste włosy. Unikaj natomiast wszelkich koków i końskich ogonów, które uwydatnią szerszą, dolną część twarzy.

Róż nakładaj pod kościami policzków, zaakcentuj makijaż oka, a usta podkreśl niezbyt ciemną szminką.

I na koniec krótka rada. Jeśli masz wątpliwości, jakiego kształtu jest Twoja twarz, zwiąż włosy gumką z tyłu (lub załóż opaskę) i przyjrzyj się swojemu odbiciu w lustrze, a najlepiej poproś kogoś o zrobienie zdjęcia z przodu. Następnie obrysuj kontury twarzy grubym mazakiem. Jaką figurę przypomina obrysowany kształt?

AG

Anonim
Przy twarzy sercowatej staraj się przyciąć grzywkę, aby zakryć wdowi szpic – lub podziel włosy, aby większość z nich stanowiła czubek łowy, by zrównoważyć dolną część twarz http://www.handsomemen.pl/wlosy,inne,ksztalty_twarzy.html
kesja
a co z twarzą w kształcie diamentu?
Anonim
Na każdej stronie internetowej są podawane inne kształty.Przez to juz się całkiem pogubiłam;-(
Anonim
Ja mam twarz w kształcie dwóch pośladków co poradzić:(
Anonim
co zrobić jeśli mam okrągłą buzie?
Anonim
ja mam natomiast twarz wydłużoną. ładnie było mi w rozpuszczonych podkręconych kosmykach - polecam taką fryzurę do zwiewnych sukienek, fantazyjnych. Koki pasują do sukni wieczorowych. Ważne są także dodatki do włosów - ja przede wszystkim polecam kwiat do włosów najlepiej w kolorze podobnym do kreacji. Przyciąga to wzrok wielu gości ;).
Joanna
Ja długo szukałam w ogóle potwierdzenia, jaki mam kształt twarzy :) Teraz łatwiej jest coś dobrać.
pyrhulla
Najnowszy komentarz!
Moim marzeniem od dziecka był warkocz-wianek wokół głowy i wplecione w niego kwiaty - wiem, że brzmię jak niepoprawna romantyczka, ale nic na to nie poradzę ;) Zresztą widziałam, że ostatnio warkocze, delikatne, dziewczęce upięcia wracają do łask, chyba na skutek trendu boho, vintage. Ja oczywiście nie mam nic przeciwko i zachęcam Was wszystkie do wypróbowania takich fryzur u siebie https://www.wesele-slub.com/romantyczne-i-nowoczesne-fryzury-slubne/ - może któraś z tych Was zainspiruje :)
Użytkownik:
Treść: