Porady i pomysły » Fryzury

8 najgroźniejszych wrogów pięknych włosów

5 (1 opinie)
Twoja ocena:
8 najgroźniejszych wrogów pięknych włosów

Twojej olśniewającej ślubnej fryzurze zagraża ośmiu wrogów. Poznaj ich i broń się!

  1. Temperatura - na miesiąc przed ślubem pozwól włosom odpocząć od gorącej lokówki i prostownicy. Wysoka temperatura uszkadza włosy, rozchyla chroniące je łuski, dlatego później stają się podatne na uszkodzenia, łamliwe i matowe. Myj włosy letnią wodą.
  2. Kosmetyki - źle dobrany szampon może powodować przetłuszczanie lub wysuszanie włosów, a nawet spowodować uczulenie. Nie eksperymentuj. Stosuj wcześniej wypróbowane kosmetyki. Zanim naniesiesz szampon na włosy, rozcieńcz go w zagłębieniu dłoni wodą. Płucz włosy długo, co najmniej trzy minuty, aż poczujesz że nie została już na nich ani odrobina szamponu. Odżywki stosuj z umiarem i przestrzegaj instrukcji na opakowaniu albo zdaj się na specjalistę i zafunduj sobie maseczkę odpowiednią dla Twojego rodzaju włosów w salonie fryzjerskim.
  3. Zła fryzura - jeśli spinasz włosy, na miesiąc przed ślubem pozwól im układać się naturalnie: kucyki i koki upinaj nisko i luźno, nie skręcaj włosów, zrezygnuj ze wsuwek na rzecz spinek albo opaski. Jeśli często nosisz włosy upięte wysoko, te u dołu głowy zaczną po pewnym czasie rosnąć "do góry" zamiast "w dół" i będą źle się układać rozpuszczone. Jedną z fryzur, która najlepiej ochroni nasze włosy przed uszkodzeniami i pozwoli im wypięknieć jest luźny warkocz. Tę trochę staroświecką fryzurę możesz nosić w domu.
  4. Brutalne suszenie - nie trzyj włosów ręcznikiem, zamiast tego owiń nim głowę i delikatnie wyciśnij wodę z włosów. Nie rób turbanu, skóra głowy poci się pod nim jak w saunie i świeżo umyte włosy mogą się przetłuszczać. Najlepiej pozwolić włosom swobodnie wyschnąć. Jeśli jednak używasz suszarki, trzymaj ją z dala od
    głowy i jeśli Twoja suszarka na to pozwala, ustaw zimne powietrze.
  5. Gwałtowne odchudzanie - niedostatek składników odżywczych niekorzystnie odbije się na włosach. Jeśli się odchudzasz, zadbaj o zbilansowaną dietę, która dostarczy Ci wszystkich potrzebnych do zdrowia składników. Możesz się wspomóc suplementami.
  6. Złe odżywianie - nadmiar cukru i produktów zbożowych powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów. Nie wpływa też najlepiej na cerę i figurę.
  7. Papierosy - sprawiają, że włosy słabną, stają się matowe i oczywiście bardzo brzydko pachną. Nie ma na to innej rady - rzuć! Zbliżający się ślub dostarczy Ci świetnej motywacji.
  8. Stres - powoduje wypadanie włosów. Niewielkiego stresu nie da się uniknąć, ale postaraj się nie zamartwiać i nie przejmować zanadto. Pamiętaj o regularnym odpoczynku i relaksie.

SH

nynka
temperatura szkodzi czyli wakacje przed slubem odpadaja :-P
zdrowo_bo_wege
Złe odżywianie to akurat każdego i zawsze się tyczy, warto zmienić dietę na zdrową nie tylko przed ślubem!!
Anonim
Brutalne suszenie :D Fakt słyszałam żeby nie trzeć włosów ręcznikiem bo im szkodzi ;)
Elżbieta
Najnowszy komentarz!
Dobry kosmetyk do podstawa!
Użytkownik:
Treść: