Porady i pomysły » Etykieta i zwyczaje

Uwaga, weselne gafy!

4.7 (3 opinie)
Twoja ocena:
Uwaga, weselne gafy!

Drodzy goście weselni, ze ślubem i weselem związnych jest mnóstwo zwyczajów i tradycji, jeśli się ich nie zna - łatwo o gafę.

Uwaga na strój

Uroczyście powinni wyglądać nie tylko Państwo Młodzi, ale i goście. Uważajcie na:

  • kolor kreacji - biel w tym dniu zarezerwowana jest dla Panny Młodej. Bezpieczniej będzie tekże unikać sukienek w kolorze ecru.
  • fason sukienek - odsłonięte ramiona są w porządku, ale odsłonięty brzuch już nie. Miłym gestem wobec Panny Młodej będzie niekonkurowanie strojem z jej kreacją - to ona bowiem powinna tego dnia błyszczeć.


Uwaga na piosenki

Muzyka jest nieodłączną częścią każdego wesela. Państwo Młodzi oprócz utworu na pierwszy taniec, ustalają też z zespołem lub DJem rodzaj muzyki jaka będzie grana, a czasem nawet całą listę utworów. Dlatego lepiej nie robić z cudzego wesela koncertu życzeń i nie zamawiać u kapeli czy DJa piosenek do tańca.

Można zadedykować Młodej Parze piosenkę jednak należy się dobrze zastanowić nad jej wyborem. Częstą gafą jest granie na weselach utworu "Windą do nieba", którego tekst zupełnie nie pasuje do tej uroczystości.

Uwaga na prezenty

Jeśli mamy dla Młodej Pary duży, ciężki lub nieporęczny prezent, najlepiej będzie go dostarczyć kilka dni przed ślubem lub po ślubie. Wręczając pieniądze pamiętajmy o zapakowaniu ich w ładną kopertę z bilecikiem z życzeniami w środku.

Uwaga na brak umiaru
Wiele ludowych zwyczajów jak ustawianie bram na drodze ślubnego orszaku lub wołanie "Gorzko, gorzko!" ma swój urok i swoje miejsce w weselnej tradycji. Nie należy jednak z nimi przesadzać, żeby nie zadręczyć Młodej Pary.

Uwaga na alkohol

Nie ma chyba gorszej gafy niż upicie się na weselu i narozrabianie. Warto pamiętać o swoich możliwościach i przetrwać w dobrej kondycji i tak samo dobrym humorze aż do końca zabawy.

Przede wszystkim jednak, jeśli zdarzy się nam jedna z wymienionych gaf, najlepiej przejść nad nią do porządku dziennego i nie zadręczać się. To jeszcze nie koniec świata -  w najgorszym wypadku staniemy się bohaterami opowieści, które będą przez jakiś poprawiać humor zebranym w gronie rodziny lub przyjaciół :)
SH

Anonim
często jest tak że w danym rejonie grane są konkretne piosenki które poprostu być muszę mimo iż nie zawsze pasują. dlatego warto się zastanowić czy piosenka z cyklu: "przeleć mnie w tej koniczynie" czy "straciłaś cnotę" faktyzcnie będzie na miejscu
Tinka1985
Na polskich weselach za kołnierz się nie wylewa :)
Zapraszam do mojej sali weselnej.
Anonim
Na Polskim weselu powinno się dobrze zjeść jak i wypić.A co do piosenki np."Straciłaś cnote"co jest w niej złego?sztywne wesela organizujecie czy jak?jak bawić się to na całego
Agata
Tak, najgorsze to ubrać się jak Panna Młoda - byłam na pewnym weselu Pani Młoda miała skromną beżowo-kremową sukienke... a jedna z Pań biało-różową długą sukienkę na kole!! masakra, w wieczornym świetle zrobiła się biała.. i forograf niestety kilka razy pomylił Panie
druga rzecz to "Windą do nieba" masakracoś strasznego.. a innym weselu siostra Młodej dedykowała tą piosenke dla Młodych!! katowała piosenkę aż 3 razy!! niestety ja bym się obraziła na solistkę, jak goście koniecznie chcą coś zaśpiewać, to niech sprawdzą znaczenie śpiewanych piosenek. Ja osobiście zaboniłam orkiestrze grać piosenek disco polo... nienawidzę takiej "muzyki" :-)
pozdrawiam
Anonim
Aby uniknąć wpadek związanych z zespołem skorzystaj z ArteMusic ! W jednym miejscu znajdziesz dziesiątki zespołów i innych atrakcji na wesele które sprawią, że Twoje wesele będzie wyjątkowe !!!
Anonim
Dla mnie tego rodzaju piosenki są jak przetaczanie jajka przez rozporek, po prostu żenujące.Jeżeli kogoś to bawi to niech to sobie zafunduje w bardzo kameralnym gronie o podobnych gustach.
Magda
Och... niestety polskie wesela są dla mnie żenadą! Disco polo, wężyki wokół stołów do "Jedzie pociąg", wóda leje się strumieniami, debilne zabawy na oczepiny i "Cudownych Rodziców mam" w kółeczku... Naprawdę czy nikt nie ma polotu by bawić się fajnie, dobrze ale i na poziomie?
Anonim
wiadomość do Magdy!!! ale jesteś idiotka! Pewnie jesteś starą panną i zazdrościsz że sama nie bedziesz miala wesela w polskim stylu... hahahaha
Anonim
Wiadomość do osoby, która obraża Magdę - to, że Tobie się coś podoba nie uprawnia cię do obrażania innych osób.
Anonim
Disco polo, wężyk i cudownych rodziców mam są tendencyjne i niskich lotów, a wesela sztampowe i bez polotu, tak jakby młodzi potrafili tylko powtarzać schematy widziane na weselach znajomych, po paru latach goście nie odróżniają jednego od drugiego.
Anonim
Na weselach na poziomie a nie "wiejskich" (chodzi mi nie o lokalizację a o klimat remizy), nie ma takich sztampowych i przebrzmiałych rzeczy jak wężyki i "Cudownych rodziców mam". Eleganckie przyjęcia weselne wyglądają na świecie zupełnie inaczej. Oczywiście każdy ma prawo zrobić swoje wesele tak jak mu się wymarzyło ;) Jeżeli disco polo, hektolitry wódy i żenujące zabawy są szczytem marzeń Państwa Młodych to proszę bardzo ;) Tak się bawią niziny społeczne i przy okazji takich imprez wychodzi słoma z butów.
Kaś
niziny społeczne..! widzę że mamy masę starych panien na forum, które nie potrafią się bawić i nie doceniają tradycji. Masakra na weselu to jest jak zespół zagra rock albo inne tego typu piosenki, które pasują do uroczystości jak kij do dupy- i nikt z gości nie tańczy, czy to z miasta czy ze wsi.
polecam cygańskie i biesiadne rytmy - bawią się wszyscy,
a co do disco polo- nikt nie lubi a wszyscy znają tekst -jak to jest??
Anonim
Dokładnie;) poza tym o dziwo jakoś wszyscy dobrze się bawią przy takiej muzyce...
Anonim
To, że na weselach spotyka się disco polo czy biesiady nie świadczy o złym guście wesela czy Państwa Młodych... Pewne rzeczy zarezewowane są tylko dla wesel i tylko na weselach można je spotkać. Ludzie mają się bawić, tańczyć i śmiać a nie chodzić jakby połknęli kij od szczotki. Jasne, eleganckie wesele można zorganizować przy kwartecie smyczkowym i kieliszku szampana, a na stołach owoce morza. I co z tego że będzie elegancko jak mało kto (przynajmniej w naszym kraju) będzie sie bawił. Mamy niezdrową tendencję do wyrózniania się za wszelką cenę, przez co czasami można narazić się na śmieszność.Fajne są motywy zaczerpnięte z tradycji, niedługo amerykańskie wesela będą czerpać z naszych inspiracje:) Poza tym wesele jest kulturalne jeśli kulturalni są goście i Młodzi, muzyka nie ma tu największego znaczenia, ale wszystko musi być z umiarem i dostosowane dla różnych gości, tak aby każdy był zadowolony.
Anonim
najlepszy komentarz, gratuluję :-)
PreczZzabobonami
Najnowszy komentarz!
A niby dlaczego biel zarezerwowana dla panny młodej(...i dlaczego piszecie "Panna Młoda" wielką literą ,jak to ani imię ,ani nazwisko , ani nazwa własna? ani też jakaś osobistośc? ) To jakiś zabobon czy problem brzydkich panien,żeby nikt nie był na biało i nikt lepiej ubrany od panny młodej? Niech sie panna młoda wysili i wygląda wyjątkowo, a nie żeby goście uważali w co się ubierają. Mnie to nie interesuje!Nie wyobrażam sobie żeby na weselu pomylic pannę młodą z gościem weselnym...to jakiś absurd!
Użytkownik:
Treść: