Porady i pomysły » Pojazdy ślubne

Transport gości weselnych - jak zaplanować i o czym pamiętać?

3 (1 opinie)
Twoja ocena:
Transport gości weselnych - jak zaplanować i o czym pamiętać?

Zapewne każda Młoda Para chciałaby powiedzieć sakramentalne TAK, w obecności najbliższej rodziny, przyjaciół i innych zaproszonych wcześniej gości. Aby nikogo nie zabrakło na ślubie, ważną sprawą jest wcześniejsze zaplanowanie transportu gości.

Dojazd na ceremonię i wesele
Kilka tygodni przed ślubem dobrze jest przygotować i rozesłać mapki z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi dojazdu, aby goście bez problemu trafili na miejsce. Jeśli ceremonia ślubna (wesele) jest zaplanowana w ścisłym centrum miasta, albo w miejscu gdzie trudno jest zaparkować samochód, warto zaznaczyć na mapkach najbliższe (strzeżone i bezpłatne) parkingi.
Następnie zastanówcie się nad następującymi kwestiami:

  • Ile osób przybędzie na ślub własnymi środkami lokomocji, a ile transportem zbiorowym?
  • W jaki sposób zaproszone osoby dotrą na ceremonię ślubną do kościoła lub urzędu, a także z kościoła do sali weselnej?
  • Komu należy zapewnić transport?

W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o najbliższych, czyli: rodziców, dziadków i rodzeństwo. Pozostałym gościom, którzy na ceremonię zaślubin przybędą na piechotę lub środkami komunikacji publicznej, również warto zorganizować przejazd na trasie: kościół - restauracja. Można w tym celu wynająć busa lub poprosić o podwiezienie osoby dysponujące wolnymi miejscami w samochodach. Kolejne pytanie to:

  • Jak będzie wyglądał transport gości z sali weselnej do domu lub hotelu po zakończeniu wesela?

Jeżeli goście sami organizują sobie powrót do domu, przyda się przygotowana wcześniej lista telefonów do lokalnych firm TAXI.


Rezerwacja pojazdów
Jeśli macie już listę gości (którym chcecie zapewnić transport), wybrane środki lokomocji i godziny przejazdu, należy skontaktować się z firmami transportowymi w celu rezerwacji pojazdów i podpisanie umów. W środku sezonu, może być trudno zorganizować transport w ostatniej chwili, dlatego rozejrzyjcie się już kilka miesięcy wcześniej. W umowie powinny się znaleźć następujące informacje:

  • data, godziny, przystanki i trasy przejazdu
  • ilość osób do transportu
  • rodzaj pojazdu i wyposażenie (np. klimatyzacja)
  • nazwisko kierowcy i numer kontaktowy
  • koszt całkowity transportu (z oszacowanym czasem wynajęcia pojazdu i odległością do przebycia w km)
  • wysokość zaliczki i wysokością opłat za nadgodziny
  • sposób uregulowania płatności
  • warunki rezygnacji z usługi

Dla pewności dwa tygodnie przed ślubem zadzwońcie do wszystkich firm transportowych, z którymi podpisaliście umowy w celu weryfikacji terminów.

Niespodziewane sytuacje
Dodatkowego stresu można sobie oszczędzić, jeśli przeanalizujecie wszystkie możliwe sytuacje awaryjne. Co może się przydarzyć?:
- Samochód się zepsuje - omówcie takie przypadki z każdą wybraną firmą. Czy dysponuje dodatkowymi, wolnymi pojazdami? Dobrze jest sięgnąć w takiej chwili do listy alternatywnych firm transportowych.
- Korki na ulicach - zapewnijcie sobie co najmniej 15 minutowy margines na niespodziewane sytuacje na ulicach. Lepiej poczekać kilkanaście minut w samochodzie pod kościołem, niż spóźnić się na własny ślub.
- Kierowca gubi się na trasie przejazdu. Dokładne wytyczenie trasy przejazdu na umowie wyeliminuje takie zdarzenie. Zawsze jednak przyda się wydrukowana mapka, jeśli dojazd jest szczególnie skomplikowany.
AG

Piotr
Najnowszy komentarz!
Można dodatkowo wynająć kierowcę, który odwiezie samochód wraz z właścicielem do domu.
zwezela.pl
Użytkownik:
Treść: