Obrączka i pierścionek zaręczynowy - na którym palcu?

Obrączki w ozdobnym pudełku
Obrączki dla Młodej Pary
Zgodnie z tradycją, przed ślubem pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Po ślubie na tym palcu powinna znaleźć się obrączka. Gdzie wtedy wędruje pierścionek zaręczynowy? Tradycyjnie powinien się znaleźć na palcu serdecznym lewej dłoni, ale tak naprawdę tylko od Ciebie zależy gdzie będziesz go nosić. Czasem obrączka i pierścionek noszone są na tym samym palcu, jedynym przeciwwskazaniem jest to, że mogą się rysować. 

Co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w trakcie ceremonii? Jeśli chcesz go założyć, możesz umieścić go na przykład na lewej dłoni, wtedy na zdjęciach ze ślubu zostanie uwieczniony moment wkładania obrączki na "pustą" dłoń, co ładnie wygląda. Jeśli będziesz miała na sobie rękawiczki, pierścionek najbezpieczniej będzie zostawić w domu, tak żeby nie zsunął się razem z rękawiczką i nie zgubił. W dniu pełnym emocji łatwo bowiem o chwilę nieuwagi.

Kiedy pojawi się obrączka, to ona jest ważniejszym symbolem. Do Ciebie należy wybór czy będziesz nosić samą obrączkę, czy obrączkę i pierścionek. Niesktóre zawody wykluczają noszenie na dłoniach biżuterii, czasem biżuteria utrudnia też codzienne zajęcia, wtedy można ją zawiesić na łańcuszku na szyi, albo całkowicie z niej zrezygnować. Noszenie obrączki, czy pierścionka zaręczynowego nie jest przecież obowiązkiem, ale miłym zwyczajem. 

 

4.3
Średnia: 4.3 (93 głosy)